Asiye BAHAR
Asiye BAHAR
abahar@vahsibati.net
Hamilelikte Cinsel ilişki
 • 0
 • 515
 • 03 Temmuz 2017 Pazartesi
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

Hamilelikte Cinsel ilişki, Cinsel ilişkiye girmek isteyen hamile bayanlar girdikleri takdirde herhangi bir şekilde bebeğe zarar verecek bir durumun ortaya çıkmasını sağlamaz. Bebekler amniyom sıvısı içerisinde oldukları için penisin bebeğe ulaşma ve zarar verme tehlikelerinin açığa çıkmasına neden olmaz. Gebelik anında cinsel ilişki yaşayan bireyler arasında annenin ilişki sırasında duyduğu zevkten ötürü bebeklere pozitif bir şekilde yansımasına bile neden olmaktadır.

Hamilelikte Cinsel ilişki

Ayrıca hamilelik esnasında gerçekleşen cinsel ilişki oluşan gerginliklerin önüne geçmesi açısından büyük önem taşımaktadır. Fiziksel temaslar ile gerçekleşen cinsel birlikteliklerde kasların gevşeme fonksiyonlarının oluşmasıyla birlikte rahatlamalarına ortam hazırlamaktadır. Bu yüzden gebelikte gerçekleşen cinsel ilişki anne adaylarının kendilerini iyi hissetmesine ve doğal olarakta rahatlamasına olanak sağlayacağını söyleyebiliriz.

Hamilelikte Cinsel ilişki
Hamilelikte Cinsel ilişki

İlişki anne adaylarının kendilerine daha çok önem vermelerini gerektirecek pozisyonlara sahne olduğu için gebelikte cinsel ilişkinin faydaları oldukça fazladır. Eğer ki gebelik esnasındaki bazı zararlara değinilecek olursak anne adayının karnındaki bebeğe daha fazla odaklanması baba adayının kendisini dışlanmış gibi hissetmesini sağlayabilir. Bu yüzden b u tür sorunlar ortaya çıkmaması adına gebelikte cinsel birlikteliğin olması baba adayının yanlış düşüncelerini engellemesini sağlayacaktır.

Ayrıca gebelikte yaşanılan cinsel ilişki ile birlikte anne adaylarının daha farklı bir deneyimlerine sahne olmasını sağlayacaktır. Eşlerin birbirlerine destek olduğunu sağlanması açısından önemli olan cinsel ilişki gebelik esnasında tekrarlanmasında büyük önem olduğu bir gerçektir. Eşinin anne adayıyla cinsel ilişkiye girmesi ve eşiyle ilgilendiğini göstermesi anne adayının kendisini daha iyi hissederek mutlu olmasını sağlayacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Gebelikte Beslenme ve Diyet başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM