Havva BULUT
Havva BULUT
hbulut@vahsibati.net
İlişkide En Çok Yapılan 3 iletişim Hatası
 • 0
 • 493
 • 03 Temmuz 2017 Pazartesi
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

İlişkide en çok yapılan 3 iletişim hatası, sizler için araştırmış olduğumuz iletişim hataları, iletişim kopukluklarını detaylı bir şekilde anlatmaya çalışacağız. Hemen hemen her çift kendi arasındaki iletişimi doğru bir şekilde sağlayamıyor ve bu kopuk iletişimden dolayı çoğu çift ayrılma eşiğine kadar gelebiliyor. Bazen ise çiftler kendi duygularını ifade edemeyince kendi içlerine kapanarak geri çekiliyor ve kırgınlıklarını bu şekilde belli etmeye çalışıyor.

İlişkide En Çok Yapılan 3 iletişim Hatası

Düşünceleri açıkça dile getirmemek

Çiftler arası iletişim kopukluğunun en başında yapılan hataların en önemlisi bize göre yaşadığı duygu ve düşüncelerini kesinlikle karşısında ki partnerine açıkça ifade edememesinden kaynaklanmaktadır. Tüm yaşamış olduğunuz duygu ve düşüncelerinizi açık bir şekilde partnerinize karşı ifade edemediğiniz andan itibaren hem partneriniz ile iletişim kopukluğuna neden olabilirsiniz hem de tartışmaya farkında olmadan siz zemin hazırlamış olursunuz. Bu nedenden dolayı partnerinize o an ki yaşamış olduğunuz duyguları açıkça ifade etmeniz gerekiyor zira ileri noktalarda bunlar size negatif yönde dönebiliyor. Ona hatalarını söyleyin, ancak bunu yaparken kesinlikle “sen dili” yani suçlayıcı bir şekil de değil de hayatım bak bu olaya sen böyle yaklaşıyorsun ancak bu olay böyle değil diyerek tüm düşüncelerinizi ve duygularınızı açıkça ifade etmeniz en doğrusu olacaktır.

İlişkide En Çok Yapılan 3 iletişim Hatası
İlişkide En Çok Yapılan 3 iletişim Hatası

Geçmişteki sorunları tekrar gün yüzüne çıkarmak

Partneriniz ile geçmiş dönemlerde hatta ilk başlarda yaşamış olduğunuz sorunları kesinlikle ve kesinlikle gündeme getirmeyin zira bu ilişkinize en zarar verecek bir harekettir. Geçmişte üzüldüğünüz tüm olayları rafa kaldırarak bir daha hiç bir şekilde açmayın bu sadece partnerinizi kırmaktan başka bir işe yaramaz ve eski defterleri size açmanın yararından çok zararı olacağını kesinlikle unutmamalısınız.

Karşı tarafın hislerini hiçe saymak

Partneriniz ile konuşurken ağzınızdan çıkacak tüm kelimeleri iyi seçmelisiniz zira sizi ondan daha iyi tanıyan bir insan yok. Bu yüzden tartışma esnasında kesinlikle partnerinize ne kadar kızarsanız kızın onu kırıcı, rencide edici ve sizden soğutacak şekilde yaralamayın. Aslına bakarsanız tartışma iki kişiliktir, üçüncü şahıslara da asla yer vermemeye çalışın her ne olursa olsun yaşadığınız tüm olaylar evinizin dışına çıkmamalı ve özellikle uzun soluklu bir ilişki düşünüyorsanız şayet partnerinizin A sından Z sine kadar her bir huyunuzu ezberlemeniz de sizin açınızdan artı sağlayan bir durumdur. Çünkü partneriniz ile yıllar boyu yaşayacak olan kişi sizsiniz ve kendi ailesinden bile onu en iyi şekilde tanımak zorunda olan da siz olduğunuzu unutmayın.

 

Bir önceki yazımız olan Erkekleri ikna Etmenin Yolları Nelerdir? başlıklı makalemizde bi erkeği ikna etmenin yolları, erkekleri evliliğe ikna etmenin yolları ve erkekleri ikna etmenin yolları hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM