Saadet AVŞAR
Saadet AVŞAR
savsar@vahsibati.net
İshale Bitkisel Çözüm
 • 0
 • 243
 • 04 Temmuz 2017 Salı
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

İshale bitkisel çözüm, ishal için şifalı bitkiler, doğal ishal tedavisi, ishal kürü, ishal için bitkisel formüller ve kürlere hazırlayarak bu hastalığın önüne geçebilirsiniz. İshale karşı altınbaş otu şifalı bitkilerden en iyi ot olarak gözlemlenmektedir. vahsiBati.net, olarak ishale iyi gelen bitkilerin listesini paylaşıyoruz.

Günümüzde, şifalı bitkiler üzerinde yapılan araştırmalara katılan uzman doktorlardan, Profesör Doktor Ahmet Maranki, İbrahim Saraçoğlu ve Osman Müftüoğlu gibi kozmik bilim adamları, şifalı bitkilerden yararlanarak birçok hastalığı yenebileceğinizi açıklıyorlar.

İshale Bitkisel Çözüm
İshale Bitkisel Çözüm

İshale Bitkisel Çözüm

İshal hemen hemen herkesin başına gelebilir. Önemli olan vücudun su, tuz dengesini sağlamaktır. Çok şiddetli ve kanlı olmayan ishalden bazı bitkiler yardımıyla kurtulabilirsiniz. Bu bitkilerin kullanım şekilleri ve isimlerini açıklayalım.

Arapsaçı, aslanpençesi, keçiboynuzu, Frenk üzümü yaprağı, kuşburnu, nar kabuğu, mersin meyvesi, sinir otu, altınbaş otu ishale karşı etkilidir. Bu bitkilerden çay yaparak faydalanabilirsiniz.

Sarı kantaron: İshale karşı çok etkilidir. Çayını demleyerek içebilirsiniz. Günde 1 bardaktan fazlasını içmemeye özen gösterin. Ayrıca çayınızı 1 dakikadan fazla demlememeye dikkat ediniz.

Mayıs papatyası: Yarım tatlı kaşığı mayıs papatyasını bir bardak sıcak suda demleyin. 1 dakika demlendikten sonra süzün. Günde 2 bardak mayıs papatyası çayı içebilirsiniz.

Aynı safa: Yarım tatlı kaşığı ince kıyılmış aynısefa bitkisi 1 su bardağı kaynar suda demlenir. Gün boyunca hazırladığınız bu çaydan 2 bardak içebilirsiniz. Her seferinden yeniden hazırlamanız daha sağlıklı olacaktır.

Adaçayı: Yarım tatlı kaşığı ince kıyılmış adaçayı, 1 bardak kaynar suda 1 dakika demlenir. Gün boyunca 2 bardak taze demlenmiş çay soğutulmadan yudumlanır. Adaçayını akşam yatmadan önce içmeyiniz. Uyarıcı etkisi olduğundan tavsiye edilmez. İshal geçirmek için bu bitkileri kullanırken yediklerinize dikkat etmelisiniz. İshal yapıcı besinlerden kaçınmalısınız. Pirinç lapası, haşlanmış patates, kızarmış ekmek, tuzsuz peynir gibi yiyeceklerle de diyetinizi düzenlemeli ve “ishal diyeti” yapmalısınız.

 

Bir önceki yazımız olan Horlama için Bitkisel Öneriler başlıklı makalemizde horlama için bitkisel önerileri, horlama nedenleri ve horlama tedavi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM