Saadet AVŞAR
Saadet AVŞAR
savsar@vahsibati.net
Kabak Çekirdeğinin Faydaları Nelerdir?
 • 0
 • 234
 • 04 Temmuz 2017 Salı
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

Kabak çekirdeğinin faydaları yararları, kabak çekirdeği neye iyi gelir, kabak çekirdeği kilo yapar mı, saça faydası var mı gibi sorularınızı yanıtlayabileceğimiz, kabak çekirdeği hakkında bilmediklerinizi, öğrenmeye hazır mısınız?

Kabak Çekirdeğinin Faydaları Nelerdir
Kabak Çekirdeğinin Faydaları Nelerdir

Kabak Çekirdeğinin Faydaları Nelerdir?

Profesör Doktor Ahmet Maranki katıldığı televizyon programlarında, kabak çekirdeğinin insan sağlığında olabilecek bazı hastalıklar için tedavi yöntemi olabileceğini anlatıyor. Kabak çekirdeğinin içerisinde bulunan magnezyum, fosfor, demir, çinko, manganez gibi maddeler vücudumuzun gereksinimi için önemlidir. Aynı zamanda E vitamini, K vitamini ve B vitamini bulunan kabak çekirdeği hangi hastalıklara iyi gelir?

Depresyon hastalıklarında kabak çekirdeği, ostreopoz hastalığında, böbrek taşlarında, bağırsaklarınızdaki parazitleri temizlemenize yardımcı olur. Kabak yağını da kullanabilirsiniz, aynı zamanda kabak çekirdeğini de kabağın yemeğini de yemenizi öneririz.

Son yıllarda yapılmış olan bir gıda raporunda, kabak çekirdeğinin bilimsel olarak birçok doktor tarafından bazı hastalıklarda gerçekten üst seviyede tedavi edici özelliği kanıtlanmıştır. Yurt dışından almış olduğumuz kaynaklar doğrultusunda, prostatı büyümüş olan kişiler, kısırlık gibi sağlık problemleri olanlar, hormonal düzensizliği olanlar kemik erimesi gibi hastalığı olanlara şiddetle kabak çekirdeği yemeleri tavsiye ediliyor.

Kabağın içerisindeki lifi bol olduğundan bağırsak problemlerinizde tercih edilmesi gerekir. Bedeninizi temizler aynı zamanda sinirsel rahatsızlıklarınızı giderir. Kabak çekirdeği yassı ve koyu yeşil renkte olmaktadır.

Yukarıdaki hastalıklardan herhangi birine sahipseniz, bitkisel tedavi yöntemi olarak “kabak çekirdeği” tüketmenizi vahsiBati.net olarak öneririz. Eğer, hamile ve emziren bir anne adayı iseniz, mutlaka doktorunuza sorarak, danışarak bu tür tavsiyeleri gerçekleştirin. Sonuç olarak yukarıda anlatmak olduğumuz, sağlık haberi birden fazla sağlık haber sitelerinden elde edip, makale haline getirdiğimiz, sizleri bilgilendirme amaçlı yazılmış bir yazıdır.

 

Bir önceki yazımız olan K Vitaminin Faydaları Nelerdir? başlıklı makalemizde k vitamini faydaları nelerdir, k vitamini faydaları ve zararları ve K Vitaminin Faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM