Saadet AVŞAR
Saadet AVŞAR
savsar@vahsibati.net
Kadınların Yumurtalarını Çalıştıran bitkiler
 • 0
 • 277
 • 04 Temmuz 2017 Salı
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

Kadınların yumurtalarını çalıştıran bitkiler ile birlikte, hamile ve gebe kalmak isteyenlere, şifalı bitkilerin ne işe yaradıkları hakkında bazı ayrıntılı bilgilere ulaştık. Hanımların çok ilgisini çekecek olan bu bitkiler ile birlikte, kadınların yumurtalıklarının daha iyi çalışmasını ve yumurta sayılarını arttırıcı bazı bitkiler ile birlikte, gebe kalmaları daha kolay.

Kadınların Yumurtalarını Çalıştıran bitkiler
Kadınların Yumurtalarını Çalıştıran bitkiler

Kadınların Yumurtalarını Çalıştıran bitkiler

Karanfil hamile kalmanızı sağlayan en güzel bitki olarak ilk sırada yer alıyor. Yemeklerinize, karanfil koyarak süsleyebilir, afiyetle yiyebilirsiniz. Rahimi kuvvetlendirici özelliği vardır Karanfilleri çaylarını koyarak, ya da demleme işlemini yaparak, bünyelerine katabilirler.

Şerbetçi otu: Kadınlık hormonunu en üst seviyeye getirir. Yaklaşık olarak yarım litre suya 15 gram şerbetçi otu katarak, süzünüz ve ılıması için bekleyiniz. Daha sonra bu çayı rahatlıkla içebilirsiniz.

Tarçın: Vajinal akıntıları gidererek, hormonların daha iyi çalışmasını sağlar. Cinsel arzuyu ve isteği arttırıcı özelliği vardır.

Nane: Gebe kalmanızı sağlayan bir diğer bitkidir. Salatalarınıza koyabilir ya da demleyerek çayını içebilirsiniz. Adet dönemlerinde de ağrısız ve sancısız bir adet geçirmek istiyorsanız, naneyi kullanabilirsiniz.

Bunun dışında birçok bitki vardır, aslında zencefil, papatya, biberiye gibi. Ancak hamile kalmak ve yumurtalıklarınızı çalıştırmak için yukarıdaki bitkiler en iyileridir. Bunlarla birlikte sağlıklı beslenerek, güzel bir yumurtalama dönemi geçirerek, hamile kalabilirsiniz.

Bu sağlık makalesi, Mehmet Öz kadınların yumurtalıkları, Osman Müftüoğlu kadınların yumurtalıkları, Bingür Sönmez kadınların yumurtalıkları, Erkan topuz kadınların yumurtalıkları, Erdem yeşilada kadınların yumurtalıkları, Cihan aksoy kadınların yumurtalıkları, ibrahim saraçoğlu kadınların yumurtalıkları, ahmet maranki kadınların yumurtalıkları, suna dumankaya kadınların yumurtalıkları, kadınların yumurtalıkları bitkisel tedavi, kadınların yumurtalıkları bitkisel formülü gibi kelimelerinize yanıt olabilecek bir sağlık bilgisidir.

Bir önceki yazımız olan Kadınlarda Kalp Krizi başlıklı makalemizde kadınlarda kalp krizi geçirme oranı, kadınlarda kalp krizi nedenleri ve kadınlarda kalp krizi olur mu hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM