Figen ÖZER
Figen ÖZER
fozer@vahsibati.net
Karbonhidrat Diyeti Nasıl Yapılır?
 • 0
 • 174
 • 04 Temmuz 2017 Salı
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

Karbonhidrat Diyeti Nasıl Yapılır? Karbonhidrat diyeti listesinin birçok diyet programının aksine öğün atlamadan istediğiniz kadar yiyerek kilo vermenizi sağlayan bir diyet programıdır. Karbonhidrat diyetinde öncelikle dikkat edilmesi gereken konu gün içinde  aldığımız oranını düşürmek.

Karbonhidrat Diyeti Nasıl Yapılır
Karbonhidrat Diyeti Nasıl Yapılır

Karbonhidrat Diyeti Nasıl Yapılır?

Bu sayede sağlıklı ve güzel bir vücuda sahip olabilirsiniz, insan vücudunun günlük karbonhidrat ihtiyacı ortalama 70 ila 75’dir. Bu sayılarında altında alınan karbonhidrat miktarı ise kilo vermemizi sağlar. İlk bakıldığında birçokları tarafından inandırıcılığı olmayan karbonhidrat diyeti düzgün uygulanması halinde fazlası ile başarılı sonuçlar vermiştir. Karbonhidrat diyeti ilk Amerika’da dalga dalga yayılıp sonra Avrupa dada oldukça sık başvurulan bir diyet programı haline gelmiştir. Karbonhidrat diyetinin en zevkli kısmı aç kalmamak ve karbonhidrat değeri düşük olan besinlerden yiyebildiğimiz kadar yemek, vücudumuz  açlık hissi çekemeyeceği içinde bitkin düşme ve sinir sistemimizin yıpranması söz konusu bile değildir. Sizlerle bazı besinlerin karbonhidrat değerlerini vahsiBati.net olarak paylaşıyoruz. Bu listedeki besinlerden tercih ettiklerini tüketerek haftada 3-4 kilo vermeniz mümkün.

Çorbalardaki karbonhidrat değerleri ile başlayalım, Tavuk suyu 0, Et suyu sade 0, İşkembe 10, Mantar 15, Tarhana 17, Mercimek 18. Sebzelerde ise Patlıcan 1 adet de 4, Enginar 1 adet 6, Kereviz 6, Kıymalı ıspanak 6, Bamya 10 Pirinçli ıspanak 20, Taze bezelye 20, Çiğ sebzeler taze soğan 1 adet 1, Yeşilbiber 1 adet 3, domates 1 adet 6, Marul 1 adet 8, Bakliyatlar da mercimek ( 100 gr.) 48, Bakla (100gr.) 45, Fasulye (100gr.) 50, Pirinç (100gr.)52, et ürünlerinde Şiş ızgara 0, Bonfile ızgara 0, Köfte ızgara 1, Köfte tava 8, İskender 28,   Tavuk da ise bir tek tavuk tavada karbonhidrat değeri 8 dir, diğer sekiler  de hazırlanan tavuk da bu rakam 0 dır. Balıklar  kefal ızgara 0, çupra ızgara 0, Hamsi tava 15 dir. Fark etti iseniz alacak olduğumuz besinlerin ızgarada hazırladığımızda karbonhidrat değerleri yok denecek kadar az fakat aynı besini tavada tükettiğimizde bu rakam artmak da bu nedenle elimizden geldiğince tüketeceğimiz besinlerin ızgarada hazırlanmasına özen göstermeliyiz.

Bir önceki yazımız olan Kalp Sağılığı Diyeti Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Kalp Sağılığı, Kalp Sağılığı Diyeti listesi ve Kalp Sağılığı Diyeti Nasıl Yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM