Havva BULUT
Havva BULUT
hbulut@vahsibati.net
Kendini Doğru Tanımanın Evliliğe Etkileri Nelerdir?
 • 0
 • 553
 • 22 Haziran 2017 Perşembe
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

Kendini Doğru Tanımanın Evliliğe Etkileri Nelerdir? Günümüzdeki çiftler çok kolay boşanma kararı verebiliyor. Temeli sağlam olmayan evliliklerde maalesef çok ayrılıklar yaşanıyor. Uzmanlara göre doğru evliliğin sırrı, bireylerin evlenmeden önce kendini çok iyi tanıması gerekir.

Modern yaşamında evlilikler üzerinde olumsuz etkisi olduğu bilinmektedir. Eski değerlerin yok olması ile beraber, insanlar daha bencil, çıkarcı ve eskiye oranla beklentilerin daha çok olmasıyla beraber evliliklerdeki sorunlar da değişmektedir. İlişkiyi kurtarma çabası da yetersiz olunca kolaylıkla boşanma kararı verilebiliyor. Evlenmeye karar vermeden önce iyi düşünmeli ve kendimi iyi tanımaya çalışmalıyız, aksi durumda sağlıklı bir evlilik yapmamış oluruz. Daha önce de belirttiğim gibi kendini iyi tanımayan doğru eşi bulamaz.

Açıkçası, boşanmayla sonuçlanan evliliklerin çoğu daha evlenmeden önce hatalı başlamıştır. Kendini tanıyan kişi, ne istediğini bilir ve nasıl bir evlilik istediğini iyice belirler ve acele etmeden doğru seçim yaparak evlenir.

Kendini Doğru Tanımanın Evliliğe Etkileri Nelerdir
Kendini Doğru Tanımanın Evliliğe Etkileri Nelerdir

Kendini Doğru Tanımanın Evliliğe Etkileri Nelerdir?

* Evlilikte en önemli şey güvendir bence. Kişinin eşine güvenebilmesi için önce kendine güvenmesi gerekir. Kendine güveni olmayan kişi aldatılma ve terk edilme korkusu da çok fazla oluyor. Bu korkular yüzünden evliliğin sağlıklı bir şekilde yürütülmesine olumsuz etkide bulunur. Bu durumda ilişki zaman ile kötüye gider ve eşler birbirinden soğumaya başlar.

* Egoist bir kişiliğe sahip olan insanlar evliliklerinde büyük sorunlar yaşayabilir. Sadece kendini düşünen, kendi çıkarlarını önde tutan ve kendi isteklerini ön planda tutan insanların ilişkileri uzun sürmüyor maalesef.

Sosyal Medyanın Evlilikler Üzerindeki Etkisi Günümüzde sosyal medyanın eşler arasına girdiği düşünülüyor. Sosyal medya eşler arasındaki iletişimi engelliyor.

Yrd. Doç. Dr. Evrensel şunları söylüyor “Çiftler evliliğe gözü gibi bakmalıdır. Yeni bir eşyanın eskimemesi için gösterilen özenin benzeri evliliğe de gösterilmelidir. Zira evlilik canlıdır. Doğar, büyür ve ölür. Eğer ona iyi bakılmazsa sağlığını kaybeder ve erkenden ölümün eşiğine gelir.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM