Figen ÖZER
Figen ÖZER
fozer@vahsibati.net
Kilo Vermenin 10 Sırrı
 • 0
 • 177
 • 05 Temmuz 2017 Çarşamba
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

Kilo Vermenin 10 Sırrı, bu konumuzda sizlere kilo vermek için yapılması gerekenler ve tavsiyelerde bulunacağız.

Kilo Vermenin 10 Sırrı
Kilo Vermenin 10 Sırrı

Kilo Vermenin 10 Sırrı

1- Bol Bol Su İçin

Gün içerisinde bol bol su tüketmelisiniz. İlk olarak günde 10 bardak ile başlayıp dilediğiniz kadar içebilirsiniz. Eğer su içmek gibi bir alışkanlığınız yoksa yanınızda ve gözünüzün önünde mutlaka şişe bulundurun.

2- Unutun 

Sürekli olarak tükettiğiniz yağlı ve kilo aldıran besinleri belirleyin daha sonra bunları unutmak için kendinizi odaklayın zamanla bunlara olan ilginiz olacaktır.

3- Kalorisi düşük besinler tüketin

Eğer sürekli iki şık arasında kalıyorsanız her zaman kalorisi düşük besinleri tercih edin. Örneğin vişne ve soda karıştırdığınız kalorisi oldukça düşmektedir.

4- Sos Kullanmayın

Salatalarınızda ve yemeklerinizde sos kullanmaktan kaçının bunlar yağ ve baharat nedeniyle kilo almanızı sağlar.

5- Yemek Sonrası Uyumayın

Yemek yedikten sonra uyumayın vücudunuz da sindirim sistemi çalışmayacağından bunlar yap olarak geri dönecektir olabildiğince yemek sonrası hareketli olmaya çalışın.

6- Sık Yiyin 

Günde belirli öğünler tüketmek yerine az az fakat sürekli olarak yemek yemeyi tercih edin bu sizi tok tutacak hem de daha az yemek yiyeceksiniz.

7-  Süt Ürünleri Tüketin

Süt ve süt ürünleri içeriği sebebiyle yağ yakımını hızlandırır ve zayıflamanıza büyük oranda etkili olur. Zayıflayan insanların %70’lik gibi bir kısmı süt ve süt ürünleri tüketmiştir.

8- Düzenli Uyuyun

Uyku zayıflamada büyük etken eğer çok fazla uyuyorsanız sindirim sisteminiz çalışmaz ve yağ oranınız sürekli artar. Günde 8 saat uyumanız yeterli olacaktır.

9- Stres

Stresten uzak durun stresli bir yaşam sürüyorsanız vücudunuz stres hormonları sargılar buda karın bölgenizde yağ oluşumuna neden olur.

10- Hazır yemeklerden uzak durun

Sürekli olarak taze yiyecekleri tercih edin. Hazır gıdalar katkı maddeleri içermesi nedeniyle kilo aldırır.

 

Bir önceki yazımız olan Kilo Vermek başlıklı makalemizde kilo vermek, kilo vermek için ve kilo vermek için beslenme hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM