Figen ÖZER
Figen ÖZER
fozer@vahsibati.net
Kimler Diyet Yapabilir?
 • 0
 • 131
 • 05 Temmuz 2017 Çarşamba
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

Kimler diyet yapabilir? Fazla kilolarımız, bizi rahatsız edebilir. Yağlarımızdan şikâyetçi olabiliriz. Görünüş olarak, formda bir fiziğe de sahip olamayabilirsiniz. Genel olarak bu üç nedenden dolayı zayıflamak ve kilo vermek isteyen birçok kişi vardır. Özellikle bayanlar, güzelliğine daha düşkün oldukları için, zayıflama onlarda daha ön planda. Bugünkü konumuz, diyet yapmaması gerekenler, zayıflama yapmaması gereken kişiler olacaktır.

Kimler Diyet Yapabilir
Kimler Diyet Yapabilir

Kimler Diyet Yapabilir

Kimlerin diyet yapması zararlıdır? Diyetisyen, Dilara Koçak diyetin zararlarının dokunabileceği kişileri açıkladı ve bu kişilerin diyet programlarından uzak durmalarını öneriyor. Hamileler, gebelik süresince zayıflama diyeti yapmamalı. Bununla birlikte süt verenler için yeterli ve dengeli beslenme çok önemli bir kriterdir. Bu dönemde zayıflama diyeti anne sütünde verimsizliğe sebep olabilir. Oysa süt salınımı ile zaten doğal bir zayıflama yöntemi gerçekleşiyor. Süt verme dönemi bitince, kilo vermek için bir uzmanla birlikte yeterli ve dengeli bir zayıflama diyeti uygulanabilir.

Çocuklarda yeterli ve dengeli beslenme programı uygulanmalı. Çocuklara zayıflama reçeteleri verilmemeli. Bunun yerine, çocuklara sağlıklı beslenmenin kurallarını öğretmek gerekir. Her anne ve babaya burada çok büyük bir rol düşüyor. Örneğin, beraber egzersiz yapmaları, evdeki beslenmenin özendirici ve sağlıklı olması çok önemlidir.

Şeker, böbrek ve karaciğer hastaları uzman kontrolünde diyet yapmaları gerekiyor. Kendi başlarına yapacakları çeşitli zayıflama programları tamiri zor hasarlara hatta ölüme kadar, götürebilecek, sorunları ortaya çıkarabilir. Diyet yapmaması gereken kişileri genel olarak listelediğimizi, düşünüyoruz. vahsiBati.net olarak tek bir cümlede özetleyecek olursak, hamileler diyet yapmamalı, gebeler diyet yapmamalı, emziren anneler anne sütü için sağlıklı beslenmeli ve aç kalmamalı, diyet yapmamalı, şeker hastalığı olanlar, karaciğer hastalığı olanlar, böbrek yetmezliği olanlar, diyeti yapmamalıdırlar. Bu zayıflama bilgisi, diyet yapmaması gerekenler, zayıflama yapmaması gerekenler, kimlerin diyet yapması zararlı, kimler diyet yapabilir gibi kelimelerde sizlere yardımcı olabilecek, bir diyet bilgisidir.

 

Bir önceki yazımız olan Kilo Vermenin Yolları Nelerdir? başlıklı makalemizde evde kilo vermenin yolları, hızlı kilo vermenin yolları nelerdir ve kilo vermenin yolları nelerdir hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM