Hilal ÖMER
Hilal ÖMER
homer@vahsibati.net
Kirpik ve Kaş Bakımı
 • 0
 • 194
 • 05 Temmuz 2017 Çarşamba
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

Kirpik ve Kaş Bakımı, bu yazımızda sizinle kirpik ve kaşlarımızı güçlendiren kirpik ve kaş bakımı kürünü anlatacağız. Öncelikle belirtmem gereken çok önemli 2 önemli nokta var. Bu kür kirpiklerinize sihirli bir dokunuş yapmayacaktır. Var olan kirpiklerinizi güçlendirip sıklaşmasına yardımcı olacaktır. Eğer kirpikleriniz çok dökülüyor ve güçsüzse aşağıda anlatacağım bakım kürü tam size göre.

Kirpik ve Kaş Bakımı

Kirpik bakımında kullanılan en popüler ürünlerin bir karışımı olarak bu kürü hazırladık. Bu kür benim çok işime yaradı, eminim sizin de çok işinize yarayacak. Bu kürden sonra artık kirpiklerim dökülmüyor.  Aynı zamanda kirpiklerimin çok güçlü olduğunu fark ediyorum. Aynı kürü kaşlarıma da uyguluyorum. Kaşlarım kalınlaştı ve sık sık uzamaya başladı. Dolayısıyla kirpiklerinin kısalığından, saçının, kirpiğinin ve kaşının dökülmesinden şikâyetçi olan herkesin bu küre bayılacağını düşünüyorum.

Bu kürü hazırlarken dikkat edilmesi gereken en önemli şey; kür için kullanılan herhangi bir bileşene alerjiniz varsa onu içerikten çıkarmalısınız. Zaten kullandığım her şey kirpikleri ve kaşları besleyen içerikler. Dolayısıyla alerjiniz olanı kullanmazsanız bile diğerleri aynı etkiyi yapacaktır. Belki süresi biraz uzayabilir ancak etkisi değişmeyecektir. Kullandığım bütün ürünleri eczanelerden ve aktarlardan bulabilirsiniz. Hangi ürünü nasıl ve ne kadar kullanacağınızı yazımın devamında bulabileceksiniz. Umarım işinize yarayan bir kür olur. Umarım faydasını görürsünüz.

Kirpik ve Kaş Bakımı
Kirpik ve Kaş Bakımı

Malzemeler ve Hazırlanışı

Hijyenik olması açısından Watsons ve Gratis’lerde bulabileceğiniz seyahat boyu kremler için kullanılan tüp alıyoruz. Tek kullanımlık maskara fırçası alıyoruz. Tüpün kapağını açıyoruz. Öncelikle badem yağı ile başlıyoruz. Badem yağını 4 çay kaşığı olarak tüpün içine koyuyoruz. Badem yağını alırken saf ve orijinal olmasına dikkat edin. Badem yağını E vitamini açısından çok zengin bir yağ olduğu için tercih ediyoruz. Badem yağı kaş, sakal, kirpik gibi kıl köklerini güçlendiriyor.

Badem yağından sonra kullanılan yağ Hint yağı. Hint yağı antiseptik bir yağdır. Özellikle gözlerdeki enfeksiyonlar için kullanılır. Arpacık vs. çıktığında üzerine sürülmektedir. Badem yağı gibi kıl köklerini güçlendirir, kirpik ve kaşları besler ve uzamasına yardımcı olur. Hint yağını da 4 çay kaşığı olarak tüpün içerisine koyuyoruz.

Hint yağından sonra E vitaminine geçiyoruz. Bilindiği üzere E vitamini anti-oksidan bir özelliğe sahiptir. Kıl köklerini, tırnakları vs. besleyici özelliği vardır. E vitamini kapsüllerini eczanelerden alabilirsiniz. Bir kapsül karışımın içine döküyoruz.

Tüm bunlara ilave olarak biotin kullanacağız. Ancak karışıma ilave etmeden hap olarak kullanacağız. Sabah ve akşam bol su ile alacağız. Bu saçlarımızı, kirpiklerimizi ve kaşlarımızı güçlendirecektir.

Hazırlamış olduğumuz kürü yatmadan yarım saat önce iki ay boyunca kullanmalıyız. Başarılı bir sonuç alabilmeniz için düzenli bir şekilde uygulamanız gerekmektedir. Tek kullanımlık maskara fırçasını karışımın içine sokup kirpiklerimize ve kaşlarımıza uyguluyoruz. Dilerseniz elinize bir iki damla alarak uygulayabilirsiniz

Umarım sizin de işinize yarar. Umarım özel kürü beğenirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Karnabahar Maskesi Tarifi başlıklı makalemizde karnabahar maskesi, Karnabahar Maskesi Tarifi ve karnabahar yaprağı maskesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM