Figen ÖZER
Figen ÖZER
fozer@vahsibati.net
Kolay ve Hızlı Kilo Vermenin Püf Noktaları
 • 0
 • 175
 • 05 Temmuz 2017 Çarşamba
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

Kolay ve hızlı kilo vermenin püf noktaları ile sağlıklı ve dengeli beslenmeyi iyi tanımak, zamanında doğru egzersizler yaparak, sağlıklı yaşamı keşif etmeniz, sizin elinizde. Öncelikle kilo alımları, bilinçsiz beslenme alışkanlıklarının ve metabolizma hızlarının yavaşlaması ile yağ birikerek, kişi görüntü olarak kendin memnun olmayacak hallere gelebilir. Kilo vermenin ayrıntıları çoktur.

Kolay ve Hızlı Kilo Vermenin Püf Noktaları

Günümüzde, psikolojik hastalıkların birçok isimleri ve adları bulunmakta, eğer kendiniz ile barışık olmazsanız, mutlaka bir gün bu hastalıklardan birisi sizi yakalayacaktır. Diyet ve zayıflama yöntemlerine girmeden önce, sağlıklı ve dengeli beslenmeyi bilmeli, size kilo aldıracak besinleri iyi tanımalısınız.

Kolay ve Hızlı Kilo Vermenin Püf Noktaları
Kolay ve Hızlı Kilo Vermenin Püf Noktaları

Kilo vermenin püf noktası nedir? Öncelikle geceleri kesinlikle, yemek yeme alışkanlığınız var ise, kaldırınız. Abur cubur yiyeceklerle zaman kaybetmeyiniz. Saat akşamüstü 5’e kadar meyve yemeyin ve karbonhidrat türü gıdalardan uzak durun. Her zaman söylüyoruz, şeker, tuz, un gibi üç beyazdan olabildiğince uzaklaşın.

Organik beslenmeye, hormonsuz gıdalar tüketmeye gayret ediniz. Bu konuda bir örnek vermek istiyoruz. Örneğin manavlarda ya da pazarlarda, kişiler alışveriş yaparken, elmanın iyisini seçiyor, yaralı olmayanı, çürük olmayanı, hâlbuki ki o seçmediğiniz çürük elma organik bir elma. Hiç bir tarım ilacına maruz kalmamış, tamimiyle organik. Diğerinin albenisine kanıp, hormon sağlığınızla oynuyorsunuz. Avrupa’da bu durum tam tersi, çürük elma daha çok para ediyor.

Konumuza devam edelim, diyet yaparken ve kilo verirken elbette birçok ipucu vardır. Yukarıdakilerle sınırlı olmadığı gibi, yazacaklarımızla da sınırlı değildir. Ancak günlük hayatınız da dikkat etmeniz gereken ve bilmeniz, gereken önemli diyet kriterleridir. Kilo vermek uğruna aç kalma riskini göze kalmayınız. Süt ve süt ürünlerinden olabildiğince uzak durunuz. Keçi sütü, koyun sütü gibi soya sütü gibi sağlıklı sütlerle sağlığınızı tanıştırınız. Çok kahve, çay gibi sıcak içecekler tüketmeyiniz.

Sporunu mutlaka aksatmadan haftalık olarak uygulayın. Her sabah kalkınca bir bardak limonlu su içiniz. Kas yakımınızı sağladığı gibi, yağlarınızın erimesine yardımcı olur. Kendi vücut ağırlığınızla ilgili olan egzersizleri tercih ederek, bölgesel olarak zayıflayabilirsiniz, kısa zamanda güzel kilolar verebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Kilo Vermenin Yolları Nelerdir? başlıklı makalemizde evde kilo vermenin yolları, hızlı kilo vermenin yolları nelerdir ve kilo vermenin yolları nelerdir hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM