Hilal ÖMER
Hilal ÖMER
homer@vahsibati.net
Koşu ile Zayıflama Programı
 • 0
 • 183
 • 04 Temmuz 2017 Salı
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

Koşu ile zayıflama programı, koşu ile diyet, koşu yaparak zayıflayın, koşu  yaparak zayıflama, koşu zayıflatır mı? Elbette ki, sporun her dalları sizin zayıflamanıza ve sağlıklı yaşam sürecini olumlu bir şekilde etkileyecektir.

Koşu ile Zayıflama Programı

Yüzme, koşma gibi spor dalları, vücudun tüm bölgelerini çalıştıran spor hareketleri arasına girmektedir. Bu makalemizde, sizlere örnek bir koşu programı hazırlayarak, zayıflamanıza yardımcı olmaya çalışacağız, vahsibati.net ekibi olarak.

Öncelikle spor hareketleri programını uygulamadan önce, size uygun sağlıklı bir beslenme listesi oluşturmalısınız. Biz bu beslenme listesini, diyetisyenlerden temin etmenizi öneriyoruz. Sitemizde birçok diyet listesi ve programı var ancak, sizin metabolizmanıza ve vücudunuza uygun olmayabilir.

Hiç spor yapmayan kişilere göre önereceğimiz bu zayıflama programını, haftalar geçtikçe geliştirerek, daha iyi bir hale getirmek istiyoruz. Ancak, unutmamalısınız ki bu sizin elinizde, eğer ben zayıflamak istiyorum gerçekten, diyorsanız ve buna inanıyorsanız, bir yerden başlamalısınız.

Koşu ile Zayıflama Programı
Koşu ile Zayıflama Programı

İlk hafta spor programınız; Haftanın günleri, Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi ve Pazar olmak üzere 7 gün, bu 7 günlük dilimde kendinize ilk 2 ay 3 gün seçmelisiniz ve bu üç günün arasında birer gün boşluk olmalıdır.

Örnek koşu zayıflama programı günlerini biz; Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günü olarak belirleyelim ilk etapta, İlk sporunuzu Pazartesi günü yapacaksınız. Kahvaltıdan yaklaşık olarak bir yarım saat sonra, koşu bandında 30 dakika süre ile belirli bir tempoda koştuktan sonra, kendinizi son 7-8 dakika hızlı koşmaya alıştırın ve bacaklarınızın yavaş, yavaş yandığını hissedin.

İlk günü bu şekilde atlattıktan sonra, Çarşamba günü bu süreyi 35 dakika olarak yükseltin ve yine belirli bir tempoda koşarak, son 6-7 dakikayı, hızlandırarak, vücudunuzun yandığını hissedin. Eğer zayıflamaya çalıştığınız bölgenizde, karın ve basen de dâhilse, koşudan sonra mekik ve basen egzersiz hareketlerini de 3 lü set halinde uygulamanızı öneriyoruz.

Cuma günü bu süreyi yine aynı dakikada tutarak, diğer hafta üzerine 2’şer dakika fazla ekleyerek devam ediyorsunuz. Size uygun beslenme programı ve diyet listesiyle birlikte bu spor programına uyarak, 3-4 ay gibi bir sürede doğal yollardan kilonuzdan kurtulabilir ve zayıflayabilirsiniz. Sağlıklı günler, diliyoruz.

 

Bir önceki yazımız olan Koşmanın Zayıflamaya Etkisi başlıklı makalemizde koşarak zayıflanır mı, koşmanın zayıflamaya etkisi ve Koşmanın Zayıflamaya Etkisi nasıl olur hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM