Hilal ÖMER
Hilal ÖMER
homer@vahsibati.net
Kuru Eller için 5 Altın Tavsiye
 • 0
 • 263
 • 25 Haziran 2017 Pazar
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

Kuru Eller için 5 Altın Tavsiye, Hem yaz aylarında, hem de kış aylarında değişen hava şartları ile birlikte yaşanan en büyük sıkıntı ellerin kurumasıdır. Özellikle soğuk kış günlerinde bu sorun çok sık rastlanır iken sizlere sunacağınız 5 altın tavsiye ile kuru ellerden kurtulabilirsiniz. İşte kuru eller için 5 altın tavsiye;

Kuru Eller için 5 Altın Tavsiye

Nemlendiricinizi Yanınızdan Ayırmayın

Kuruyan ellerin en büyük yardımcısı ve kurtarıcısı nemlendirici kremlerdir. Kuruyan eller için akla ilk gelen çözüm sürekli olarak nemlendirici krem kullanmaktır. Kozmetik mağazalarında pek çok markanın farklı farklı kremlerini bulabilirsiniz. Bu konuda dikkat edeceğiniz en önemli nokta hem cilt tipinize uygun, hem de yüksek nemlendirici özelliğine sahip bir krem seçmektir.

Sabun Seçerken Dikkat Edin

Gün içerisinde sürekli olarak sabun ve sıcak su kullanarak el yıkamak kurumasına neden olacaktır. Tabii ki temizlik önemli ancak ellerinizi sık sık yıkama alışkanlığından vazgeçemiyorsanız en azından elleri kurutmayan sabunları tercih etmelisiniz. Bunu sağlamak için pek çok markette bulabileceğiniz nemlendirici içerikli doğal sabunlara göz atabilirsiniz.

Sıcak Su Kullanmayın

Cildin yağ tabakasını etkileyen önemli faktörlerden biri de sıcak su ile sürekli olarak el yıkamaktır. Ellerinizi sıcak su yıkamak yerine ılık su veya soğuk su kullanmalısınız.

Bol Bol Su İçin

Cilt ev vücudun en önemli ihtiyacı sudur. Su hem güzellik için, hem de sağlıklı bir yaşama sahip olmak için bol bol tüketilmelidir. Su tüketimi cildi nemlendireceği için ellere de etkisi olacak ve kurumasını engelleyecektir.

Eldiven Kullanın

Özellikle ev hanımları ev içerisinde iş yapar iken kimyasal içeren temizleyici ürünlerini kullanırken kesinlikle eldiven kullanmalısınız. Kimyasal içeren ürünler ellere otomatik olarak etki edecek ve kimyasallar ellerin kurumasına neden olacaktır. Bu yüzden ellerin kurumaması için sağlam bir eldiven kullanmalısınız.

 

Bir önceki yazımız olan Ayak Kokusunun Nedenleri Nedir? başlıklı makalemizde ayak kokusu, ayak kokusu nasıl giderilir ve ayak kokusu nedenleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM