Havva BULUT
Havva BULUT
hbulut@vahsibati.net
Mastürbasyon Yapmanın Zararları Var mıdır?
 • 0
 • 667
 • 06 Temmuz 2017 Perşembe
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

Mastürbasyon yapmanın zararları var mıdır? Cinsel yaşamda kuşkusuz fanteziler çok geniştir. Bazı insanlar mastürbasyon yapmanın zararlarının sağlık açısından ne derece doğru olup, olmadığını merak ediyorlar. vahsiBati.net olarak, mastürbasyonun sağlık açısından zararlarını ve nedenlerini inceleyelim.

Mastürbasyon Yapmanın Zararları Var mıdır
Mastürbasyon Yapmanın Zararları Var mıdır

Mastürbasyon Yapmanın Zararları Var mıdır?

Örnek olarak sitemize üye olan bir kullanıcımızın sorusu üzerine bu konuda detaylı bilgi verme gereği duyduk. Kullanıcımız sorusunda 50 yaşında olduğunu ve eşinle cinselliği yaşadığını ama eşinin bu konulara “mastürbasyon” gibi fantezilere pek sıcak bakmadığını iletmiş. Buda değerli üyemizi haftada birkaç kez mastürbasyon yapmaya zorlamış görünüyor. Bu davranışının sağlık açısından eksilerini ve artılarını merak edenler var ise, bu yazımızı iyi okusunlar. Mastürbasyon yapıldıktan sonra kişilerde bazı belirtiler görülebilir. Örneğin; bu konudan şikâyetçi olan kullanıcımızın şikâyeti, hayattan zevk alamama, ruhsal bunalım ve sağ gözünde görme zayıflığı hafif bir sızı şeklinde meydana geldiğini belirtmiş. Bu sorunların mastürbasyon üzerinden 5-6 gün geçtikten sonra düzeldiğini kayıt etmiş.

Mastürbasyonun zararı yoktur. Genç yaşlarda ergenliğe girerken genel olarak çok yüklenme olabilir ve ileriki yaşlarda da bu nedenli ve çeşitli durumlardan meydana gelebilir. Mastürbasyonun vücuda yorgunluktan başka bir yan etkisi yoktur. Normal bir cinsel ilişkiye göre vücut daha az hareket ettiği için fiziki olarak da hareketsiz bir seçimdir. Normal cinsel ilişkiden daha az yorulursunuz. Bunun yanı sıra beslenmenize dikkat ederek oluşan, halsizlik, yorgunluk gibi belirtileri de engellemiş olursunuz.

Bir önceki yazımız olan Kozmetik Erkeklerin Sperm Kalitesini Arttırıyor başlıklı makalemizde Kozmetik Erkeklerin Sperm Kalitesini Arttırıyor, sperm kalite arttırma ve sperm kalitesi artırmak için hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM