Figen ÖZER
Figen ÖZER
fozer@vahsibati.net
Metabolizma Diyeti Nasıl Yapılır?
 • 0
 • 157
 • 06 Temmuz 2017 Perşembe
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

Metabolizma Diyeti Nasıl Yapılır? Birçok diyet listesiyle birlikte zayıflayabilirsiniz. Ancak zayıflarken, diyet programlarında genel amaçlanan hedef, metabolizmanızı hızlandıracak, bir takım diyet yemekleri, sebzeler, meyveler, bitkisel çaylardan yararlanarak, size uygun beslenme haritasının çıkarılmasından geçmektedir.

Metabolizma Diyeti Nasıl Yapılır?

Metabolizma diyeti nedir? Metabolizma diyetini tarif edecek olursak, birçok meyve türü vardır, ama bazı meyveler sizin kilo vermenizi sağlar. Fazla yağlarınızdan kurtulmanızı, hızlandıracak meyveler, meyve suları sayesinde daha hızlı bir zayıflama süreci oluşur. Kısa zaman içerisinde forma girmek isteyenlerin tercih ettiği zayıflama yöntemlerinden bir tanesi de metabolizma diyetidir. Profesör Doktor Ahmet Marankinin metabolizma hızlandırma yöntemlerini incelediniz mi?

Metabolizma Diyeti Nasıl Yapılır
Metabolizma Diyeti Nasıl Yapılır

Metabolizma diyeti nasıl yapılır ? Örnek olarak vereceğimiz, metabolizma hızlandırıcı öğünleri beslenme programınıza dâhil ederek, hızlı zayıflama süreci içerisine gireceksiniz. Metabolizma diyeti ile kilo verme yöntemlerini, keşif ederek, bu diyetten vazgeçemeyeceksiniz.

Öncelikle bilmemiz gereken ve ayrılmaz öğünlerimiz olacak metabolizma hızlandırıcı diyet listemize göz atalım.

Metabolizma hızlandırıcı meyveler; Greyfurt, portakal, limon, kiraz, karpuz, kavun, elma gibi meyveler ile çok sık öğün arası yapacağız.

Metabolizma hızlandırıcı bitkisel çaylar; Safran çayı, yeşil çay, funda çayı, elma çayı, sarımsak çayı gibi çeşitli bitkisel metabolizma hızlandırıcı çaylardan da yararlanacağız.

Metabolizma hızlandıran yiyecekler: Balık, tavuk, deniz ürünleri, sebze yemekleri ağırlık olmak üzere bir yiyecek listesi oluşturmalısınız.

Metabolizma diyetinde ilk gün; Sabah kahvaltımıza menümüzden yeşil çayı seçerek, bir fincan içebiliriz. Diğer gün, limon suyu, ondan sonraki gün greyfurt yiyerek, ya da suyunu içerek, diyet çeşitliliğini ve programını kendinize uygun hale getirebilirsiniz. Kahvaltıda standart olarak, yağsız peynir, domates, salatalık, haşlanmış yumurta, zeytin ve kepekli ekmek tüketebilirsiniz.

Öğlen yemeğine geçmeden önce ara öğünlerinizde; Meyvelerden, kiraz, karpuz gibi çeşitli mevsim meyveleri tüketmenizi tavsiye ediyoruz.

Metabolizma diyetinin öğlen yemeğinde; Tavuk haşlaması ile birlikte yoğurt, mevsim salata yiyebilirsiniz. Ekmek olarak her öğünde 2 dilim kepekli ekmeği geçmemeye özen gösteriniz.

Metabolizma diyeti akşam yemeği: Buğulama balık, ızgara balık gibi çeşitli beyaz etlerden yapacağınız yemekler ile metabolizmanızı çok hızlandırabilmek, sizin elinizde. Bu besinleri tüketirken uygulayacağınız her spor hareketi, sizin zayıflamanıza yardımcı olacaktır. Bu diyet bilgisi, metabolizma diyeti, metabolizma diyeti nedir, metabolizma diyeti ile kilo verme, metabolizma diyeti nasıl yapılır, metabolizma diyeti ile zayıflama gibi kelimelerinize yanıt olabilecek bir zayıflama bilgisidir.

 

Bir önceki yazımız olan Limon Diyeti Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Limon Diyeti, Limon Diyeti listesi ve limon diyeti nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM