Figen ÖZER
Figen ÖZER
fozer@vahsibati.net
Mevsim Diyeti Nasıl Yapılır?
 • 0
 • 127
 • 05 Temmuz 2017 Çarşamba
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

Mevsim Diyeti Nasıl Yapılır? Meyve diyeti yaz ayları ile birlikte oldukça tercih edilmektedir.  Meyve diyetlerinin genel olarak amacı, Bunun başlıca sebepleri yaz aylarında ağır yemeklerden kaçınılması ve meyve yiyerek daha forma bir vücut elde edilmesidir.

Mevsim Diyeti Nasıl Yapılır?

Mevsim meyvelerinde ( Özellikle Yaz Aylarında ) yüksek miktarda lif, su, vitamin ve mineraller içermesi meyve tüketiminin artmasındaki en önemli etkendir. Her besin ihtiyacında olduğu gibi meyve tüketiminde de aşırıya kaçmamak gerekmektedir. Unutmamak lazım ki meyvelerde kalorisiz değildir, onun için kararında tüketmeye özen göstermeliyiz, çok miktarda meyve tüketimi vücudumuza kilo olarak geri döner. Bunun nedeni ise meyvelerin şeker içeren bir yiyecek olmasıdır.

Mevsim Diyeti Nasıl Yapılır
Mevsim Diyeti Nasıl Yapılır

Meyve ağırlıklı diyetleri maksimum 1 hafta ile sınırlamalıyız ve muhakkak meyve diyetine başlamadan önce dikkat edilmesi gereken bir husus da protein ağırlıklı beslenmektir. Meyve diyetine başlamadan önceki hafta protein ağırlıklı bir program yapabilirsiniz. Son zamanlarda meyvelerin suyu tercih edilmektedir, aksine her zaman taze meyve tercih edilmelidir.

Dikkat edilmesi gereken bir başka nokta ise meyve salatasından mümkün olduğunca uzak durmaktır, çünkü meyve salatası kısa zamanda açlık hissi uyandırdığından bize faydasının aksine zararlı olacaktır.

Meyve diyetini su şekilde uygulayabilirsiniz. Güne başlarken kahvaltınızda 1 dilim kepek, ekmeği 3-4 adet zeytin ( siyah ya da yeşil ) tercihinize göre, gün ortasında ise 1 kilo meyve, mevsim meyvelerinden seçebilirsiniz ayrıca meyvenin yaş ya da kuru olması fark etmez, akşamları ise ızgara ağırlıklı beslenmeye özen göstermeliyiz. Meyve diyetini 1 hafta uyguladıktan sonra istediğiniz sonucu elde edeceksiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Metabolizma Diyeti Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Metabolizma, metabolizma diyeti ve metabolizma diyeti ile kilo verme hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM