Saadet AVŞAR
Saadet AVŞAR
savsar@vahsibati.net
Oğul Otunun Faydaları Nelerdir?
 • 0
 • 311
 • 06 Temmuz 2017 Perşembe
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

Oğul Otunun Faydaları Nelerdir? Oğul otu, oğul otu çayı, oğul otu melisa, oğul otu yan etkileri, oğul otu faydaları ve yararları nelerdir? Şifalı bitkilerle tedavide, bitkilerin özlerinden yararlanarak çeşitli kürler ve formüller oluşturarak, hastalıklarımızı tedavi etmek amacıyla şifalarından faydalanıyoruz. Oğul otu birçok hastalığa karşı kullanan faydalı bir bitkidir.

Oğul Otunun Faydaları Nelerdir?

Oğul Otunun Faydaları Nelerdir
Oğul Otunun Faydaları Nelerdir

Özellikle uyku problemi çekenler, oğul otu çayı içerek, uykusuzluk tedavisini bitkisel olarak çözebilirler. Bununla birlikte sakinleştirici, stres giderici, sıkıntı alıcı ve ruhsal bunalım gibi sorunlarınızda, önemli bir bitkidir.

Oğul otunun özünde, citral içerikli uçucu yağ ve linalool denilen çeşitli mineraller vardır. Bu mineraller ile birlikte, damar tıkanıklığınızda, damar problemleri hastalıklarında ve uykusuzlukta kullanabileceğiniz, önemli bir bitki kaynağıdır.

Oğul otunun faydaları ve yararları nelerdir?

Uykuya dalmakta zorluk çekenler, sinirli olan kişiler, huzursuz olanlar, kalp rahatsızlığı olanlar, bağırsak problemleri olanlar “oğul otu”nu kullanabilirler. Profesör Doktor İbrahim Saraçoğlu oğul otunun damar tıkanıklığı tedavisinde en önemli bitkilerden biri olduğunu söylüyor.

Oğul otunu nasıl tüketebilirsiniz? 

Oğul otunu bitkisel bir çay olarak içerek, sağlıklı bir tedavi yöntemi izleyebilirsiniz. Yaklaşık olarak 3-4 çay kaşığı ince, ince kıyılmış oğul otunu bir bardak klorsuz su ile kaynattıktan sonra demlenmesi için biraz bekletiniz. Bu işlemden sonra, bitkisel formülünüzü içebilirsiniz.

Oğul otunun zararları ve yan etkileri var mı?

Birçok bitkinin hem yararı olduğu gibi hem de zararı olabilir. Şifalı bitkilerle tedavi yaparken, sizlere verdiğimiz gramajları ve tavsiyeleri aşmadan, her şeyi tozunda yapmanızı öneriyoruz. Her şeyin, fazlası zarardır. Bununla birlikte, hamileler, gebeler ve emziren anneler mutlaka, doktora danışmadan hiç bir bitkisel formülü denememelidir.

 

Bir önceki yazımız olan Muzun Faydaları ve Yararları Nelerdir? başlıklı makalemizde muzun faydalari ve zararlari nelerdir, muzun faydaları bebeklerde ve muzun faydaları nelerdir hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM