Figen ÖZER
Figen ÖZER
fozer@vahsibati.net
Peynir Diyeti Nasıl Yapılır?
 • 0
 • 315
 • 07 Temmuz 2017 Cuma
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

Peynir Diyeti Nasıl Yapılır? Peynir diyetiyle zayıflama nasıl olur? Peynir diyeti nedir? Peynir diyeti nasıl yapılır? Bütün bu soruların cevabını vahsibati.NET olarak sizlere sunuyoruz. Peynir diyetiyle 10 kg a kadar kilo vermeniz mümkündür. Peynir kalsiyum ve fosfor deposudur. Kolay sindirilebilir protein içermektedir.

Peynir Diyeti Nasıl Yapılır

Vitaminlerle beraber mineraller barındırır ve vücut tarafından tamamen emilir. Hücrelerin yapı taşı olarak görev alır. 100 gr peynir günlük kalsiyum ihtiyacımızı karşılar. Peynir diyetinde yağsız peynirleri kullanmaya özen göstermek gerekiyor. Çiğ sebzeler ve bitkisel çaylar, yeşil çay içilebilir.

Peynir diyetine bir günü örnek verelim. 

8.00: 1 fincan şekersiz kahve.
10.00: 1 adet yumurta yiyebilirsiniz.
12.00: yağsız et veya 200 gr jambon tüketmeniz uygundur.
14.00: 100 gr az yağlı peynir. Herhangi bir çeşidini kullanabilirsiniz. Tek şart az yağlı olması.
16.00: yağsız süzme peynir yemeniz uygundur. 250 gr kadar olmalıdır.
18.00: 1 bardak yağsız kefir içebilirsiniz.

Bir günlük diyet listemiz bu şekildedir. Peynir diyetiyle 10 kilo kadar verebilirsiniz ancak 10 günden fazla uygulamamanız gerekiyor. Sert kuralları olan peynir diyeti, sindirim sisteminde problemi olanlar için uygun değildir. Süt ürünleri kişiye zarar verebilir. Ayrıca diyette hiç sebze ve meyve olmadığından vitamin eksikliği yaratabilir. Ancak peynir diyetinin avantajları da vardır.

Öğün araları kısa süre olduğu için aç kalmadan kilo vermeniz mümkündür. Amaç küçük porsiyonlarla kısa sürelerde aç kalmadan kilo vermek. Ama yine de vahsiBati.NET olarak diyete başlamadan önce mutlaka doktorunuza danışmanızı öneriyoruz. Unutmamak gerekiyor ki her diyet her kese uygun değildir. En doğru bilgiyi doktorunuzdan alabilirsiniz. Sağlıklı zayıflamalar.

Bir önceki yazımız olan Omega 3 Diyeti Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde omega  3 diyeti, Omega 3 Diyeti Nasıl Yapılır ve omega 3 diyeti nasıl yapılır biliyor musunuz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM