Hilal ÖMER
Hilal ÖMER
homer@vahsibati.net
Saç Dökülmesine Karşı Bitkisel Çözümler
 • 0
 • 326
 • 07 Temmuz 2017 Cuma
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

Saç Dökülmesine Karşı Bitkisel Çözümler, saç dökülmesini önlemek için saç dökülmesine bitkisel çözümler, doğal çözümler uygulamak gerekir. Saç dökülmesine ne iyi gelir? Bu bitkisel yağlar ile saçlarınıza bakım yaparak, saç dökülmelerinize doğal çözüm üretebilirsiniz. Saçlarınız için bitkisel çözümler ve formüller üretebilirsiniz. Saç problemleri günümüzde çok yaygın olmaya başlamıştır. Özellikle erkek bireylerimiz genç yaşlarda saç dökülme problemleriyle karşı karşıya gelmektedir. Buda ruhsal olarak kişileri etkilemektedirler. Ruh sağlığı gibi önemli bir konuyu saç dökülmesi tetikleyebilir. Saçlarınız için bitkisel formüller, çözümler üretebilirsiniz. vahsibati.net olarak sizlere önereceğimiz saç bakım yağı ile saçlarınızı eski hale getirebilirsiniz.

Saç Dökülmesine Karşı Bitkisel Çözümler

Elbette saçlarınızın eski hale gelmesi biraz zaman alacak, fakat estetik ameliyat olmaktan iyidir. Yâda hastanelerde saç ektirerek saçlarınıza çözüm bulabilirsiniz. Buda ekonomik olarak çok pahalı bir yol olduğu gibi ciddi bir estetik uzmanı gerektirmektedir. Doğal yollardan ve bitkisel tedavi ile saç dökülmelerinizi aşağıda vereceğimiz bitkisel formül ile kesinlikle durdurabilirsiniz. Dökülen bölgelerdeki yerlerde çıkması biraz zaman alabilir. Bunun için tedaviye bıkmadan devam etmelisiniz.

Saç Dökülmesine Karşı Bitkisel Çözümler
Saç Dökülmesine Karşı Bitkisel Çözümler

Susam yağı, sarımsak yağı, badem yağı, ısırgan yağı, biberiye yağı, kekik yağı, buğday yağı, defne yağı, çam yaprağı, menekşe ve zeytinyağlarının karışımından elde edeceğiniz bu bitkisel formül ile saç dökülmelerinizi durdurabilirsiniz.

Susam yağının romatizma ve şeker hastalarında etkili bir yağ olduğu bilinmektedir. Diğer yağlarda bin bir derde deva bitkisel mucizevi yağlardır. Her bir yağı çeşitli aktarlardan temin ettikten sonra, eşit miktarlarda bir kaba dökerek karıştırmaya başlayın. Bu karışımı elde ettikten sonra bir gün süreyle bekleterek yağların birbirine senkronize olmasını bekleyin. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra saç dökülmeleri için bitkisel formülümüzü hazırlamış oluyoruz. Sıra geldi, bitkisel formülümüzün saça uygulanmasına; vahsibati.net olarak saç dökülmesi formülünü ve uygulamasını siz değerli ziyaretçilerimizle paylaşmaya başlayalım.

Saç dökülmesi bitkisel tedavisinde ilk bir hafta her akşam yatmadan önce yaptığımız bitkisel formülden saç diplerimize özellikle dökülen bölgelerimize masaj yaparak narin bir masaj şekli olması gerekmektedir. Saçlarınıza yumuşak ve özenle davranmanızı öneririz. Saç diplerinize elde ettiğimiz karışımı yedirin, ellerinizle. Bu işlem bittikten sonra saçlarınızı bone ile ya da streç filmle kapatın. Sabah kalktığınızda boneyi çıkararak, saçınızı doğal sabunlarla yıkayabilirsiniz.

Bu işleme 1 hafta aralıksız devam etmelisiniz. Bir haftanın sonunda, 8. gün bu işlemi yapmıyorsunuz. 9 ve 10. gün aynı şekilde yine bitkisel formülümüzü saçımıza uyguluyoruz ve bir gün ara veriyoruz. İkinci haftayı iki gün yaparak bir gün ara vererek tamamlıyoruz. Üçüncü haftayı üç gün yaparak, bir gün ara vererek tamamlıyoruz. Dördüncü haftayı dört gün yaparak bir gün ara veriyoruz. Yaklaşık olarak bu işlem süreci bir ay sürmektedir. Bir ayın sonunda ufak değişiklikleri gözle görülür, derece görebilirsiniz. Bir ayın sonunda 1 hafta ara vererek bu bitkisel formüle devam etmeniz, saçlarınızın geleceği açısından faydalı ve yararlıdır.

Bir önceki yazımız olan Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır? başlıklı makalemizde Saç Bakımı, Saç Bakımı Nasıl Yapılır ve saç bakımı nasıl yapılır bayan hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM