Hilal ÖMER
Hilal ÖMER
homer@vahsibati.net
Saç Kuvvetlendirici Bitkisel Formül
 • 0
 • 577
 • 07 Temmuz 2017 Cuma
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

Saç Kuvvetlendirici Bitkisel Formül, saç sağlığı günümüzde birçok insanın kişisel problemleri arasına girmektedir. Genetik saç güçsüzlüğü dışında anlatacağımız, saçınız için alabileceğiniz önlemler sayesinde saçlarınızı eskisinden daha iyi bir konuma getirebilirsiniz. Saçlarımız, bize verildiğinde çok sağlıklı olur. Ama biz belirli bir dönemden sonra saçlarımıza, kimyasal maddeleri sürmeye başlarız.

Saç Kuvvetlendirici Bitkisel Formül

Örneğin; Saçınıza fön çektirmek, jöle sürmek, spreyler, briyantin gibi çeşitli kimyasal maddeler ile saçlarımızı şekillendiriyoruz, parlatıyoruz. Farkında olmadan saçlarımıza zarar veriyoruz. Hele bir de bütün bunları yaparken, saçlarını yıkamadan yatan insanlar, yatarken saçlarının kırıldığının döküldüğünün farkında bile değiller. Ne zaman ayna da dökülen kısım ile karşılaşırlar, o zaman eyvah ele geçer.

Saç Kuvvetlendirici Bitkisel Formül
Saç Kuvvetlendirici Bitkisel Formül

Bu tür konulara mahal vermeden, yapmanız gereken en doğru şey, olabildiğince saçınızı kimyasallardan uzak tutmanızdır. Özel günlerde bu tür maddeleri sürebilirsiniz. Zaten sürekli sürmezseniz saçınız da çok fazla etkilenmez. Bugüne kadar saçları etkilenmiş olan arkadaşlarımız için, Profesör Doktor Ahmet Maranki’nin saçlarınızı kuvvetlendirecek bitkisel formülünü öneriyoruz.

Saç kuvvetlendirici bitkisel kür için gerekli olan malzeme listesi: Bir tatlı kaşığı badem yağı, bir tatlı kaşığı havuç yağı, bir tatlı kaşığı argan yağı, bir tatlı kaşığı sarımsak yağı, bir tatlı kaşığı ısırgan yağı, bir tatlı kaşığı Hint yağı, bir tatlı kaşığı sedir yağı ile malzeme listemizi tamamlıyoruz. Bütün malzemeleri bir kapta güzelce karıştırdıktan sonra, saçımıza masaj yoluyla özellikle dökülen ve güçsüz olan bölgelere masaj yoluyla yedirelim. Yedirme işleminden sonra streç film ile saçımızı kapatalım.

Bitkisel kürümüzün saç derimiz ile entegrasyonunu bekleyelim. 15-20 dakika kadar saçımızda kaldıktan sonra, ılık su ile saçımızı yıkayabiliriz. Bu bitkisel formülü saçları güçsüz olan arkadaşlar her gün akşam yatmadan önce yapabilirler. Küre 15 gün süreyle devam ediniz. Saçınızı yıpratacak durumlardan kaçınınız.

 

Bir önceki yazımız olan Saç Kırıklarından Kurtulmak başlıklı makalemizde saç, saç kırıkları ve saç kırıklarından kurtulma hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM