Hilal ÖMER
Hilal ÖMER
homer@vahsibati.net
Saç Parlaklığı için Bitkisel Çözüm
 • 0
 • 299
 • 07 Temmuz 2017 Cuma
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

Saç Parlaklığı için Bitkisel Çözüm, yumuşak ve parlak saçlarımızın olması, bitkisel saç parlaklığı sayesinde artık bitkisel formüller ve çözümlerle mümkün olabiliyor. Saçlarımız gün boyunda birçok ortama girip çıkabiliyor. Örneğin bir kadını ele alabilecek olursak, muhakkak havanın etkilerinden ve kirlerinden etkileniyor, bunun dışında sigara dumanları ve hava kirliliği, boya ve perma gibi kuaförde uygulanan işlemleri de ele alacak olursak, saç parlaklığımız için, ne yapıyoruz? Hiç düşündünüz mü?

Saç Parlaklığı için Bitkisel Çözüm

Birçok bayan saçlarına eski parlaklığı kazandırmak için, çeşitli parlatıcı spreyler kullanmaktadır. Bunun yüzünden de saç kuruluğu olabilmektedir. Bitkisel ve doğal çözümler ile saç parlaklığınızı yapmanızı, vahsiBati.net olarak öneriyoruz. Bunun için size çeşitli taktikler ve ipucular vereceğiz.

Saç Parlaklığı için Bitkisel Çözüm
Saç Parlaklığı için Bitkisel Çözüm

Öncelik olarak gün boyu girdiğiniz, çıktığınız ortamlardan daha sonra eve geldiğiniz zaman, tüm işlerinizi bitirdikten sonra saçlarınızın köklerinden uçlarına kadar iyice fırça tarak ile fırçalayınız. Sonra, saçınız için organik şampuanlar kullanabilirsiniz. Sıcak su ile saç yıkamanızı tavsiye etmiyoruz, ılık ve mümkünse soğuk olursa sizin için daha iyi bir parlaklık kazandırabilir. Ancak birçok sularda aşırı kireç oranı bulunduğundan yıkadığımız sudan da kirlilik bulaşabiliyor.

Eğer saç bakımı sizin için çok önemliyse, mutlaka kireçten arındırıcı cihazlardan çıkan su ile saçınızı yıkamalısınız. Bitkisel formül olarak saç bakımında uygulayabileceğiniz, bitkisel çözümler şunlardır.

Parlak saçlarınız için uygulayabileceğiniz, bitkisel bakımı şu şekilde yapabilirsiniz. Bunun için gerekli olan malzemelerimiz, bir tatlı kaşığı bal, bir kaç damla sandal ağacı yağı, bir adet portakal  başka bir malzemeye gerek yoktur.

Portakalımızın suyunu bir kavanoza sıktıktan sonar içerisine bal ve sandal ağacı yağımızı karıştıralım. Bu işlemden sonra üzerine, bir miktar su ilave ederek, çalkalayınız. Bitkisel saç parlatıcımız hazırdır. Bunu saçlarımızın köklerinden uçlarına kadar, uygulayarak, saç masajı yapabiliriz. Bu işlemde sonra bone veya streç film ile kapatarak, emilimini sağlayınız.

Yukarıdaki bitkisel saç parlatıcı formül ile artık, kozmetik ürünlerinden uzaklaşarak, son yılların trendi haline gelen bitkisel formüller ve çözümler sayesinde, daha sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz. Sağlıklı günler.

 

Bir önceki yazımız olan Saç Kırıklarından Kurtulmak başlıklı makalemizde saç, saç kırıkları ve saç kırıklarından kurtulma hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM