Hilal ÖMER
Hilal ÖMER
homer@vahsibati.net
Saç Sıkılaştırmak için Bitkisel Öneriler
 • 0
 • 625
 • 07 Temmuz 2017 Cuma
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

Saç Sıkılaştırmak için Bitkisel Öneriler, Saç sıklaştırmak için bitkisel çözümler, gür ve sağlıklı saçlar için bitkisel formüller, saç sıkılaştırma kürü, saçlarınızın sık ve daha gür hale gelmesini birçok saç dökülmesi yaşayan kişiler istiyorlardır.

Saç Sıkılaştırmak için Bitkisel Öneriler

Hem erkeklerin hem de kadınların en önemli sorunlarından biridir saç kaybı. Bu sorunu gidermenin ana yolu, saç köklerindeki kan dolaşımını hızlandırmak. Bunun için hem bitkisel yağların kullanılması hem de masaj yapılması gerekiyor. Listelediğimiz tüm yağları bir şişe içinde karıştırdıktan sonra elde edilen bu yağ karışımını ilk hafta her gece, ikinci haftada iki gecede bir, üçüncü hafta ise üç gecede bir uygulayın. Unutmayın, sarımsak tüm karışımın içindeki en etkili oyuncu.

Saç diplerine sürdükten sonra saç uçlarına doğru hafifçe yayın, ancak önemli olan karışımın saç diplerinize yedirilmesidir.

Saç Sıkılaştırmak için Bitkisel Öneriler
Saç Sıkılaştırmak için Bitkisel Öneriler

Gür saçlar için bitkisel formülün tarifi

1 tatlı kaşığı sarımsak yağı, 1 tatlı kaşığı ısırgan yağı, 1 tatlı kaşığı çam yağı, 1 tatlı kaşığı biberiye yağı, 1 tatlı kaşığı badem yağı, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ile malzeme listemizi tamamlıyoruz. Bu özel maskeyi durularken ihtiyacınız olan malzeme ise tüm aktarlarda bulabileceğiniz zeytinyağlı bir sabun. Bu sabunla saçlarınıza uzun, uzun masaj yaparak durulayın. Kesinlikle şampuan kullanmayın. Bir diğer yöntem de iki üç litre suyun içine koyacağınız bir su bardağı üzüm sirkesiyle saçlarınızın parlaklığını arttırmak. Bu uygulamayı 45 gün boyunca tekrar etmeniz gerekiyor. 20 gün içinde saç dökülmeniz duracak ve 45 gün içinde yeni saçlarınızın çıkmaya başladığını göreceksiniz. Yalnızca saçlarınızı gürleştirmekle kalmayacak aynı zamanda biberiye, badem yağı ve zeytinyağı sayesinde parıldayan saçlara sahip olacaksınız. Bu bitkisel yağ karışımı hem kadınlarda hem erkeklerde saç çıkarmak ve gürleştirme için uygulanabilir.

 

Bir önceki yazımız olan Saç Kırıklarından Kurtulmak başlıklı makalemizde saç, saç kırıkları ve saç kırıklarından kurtulma hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM