Figen ÖZER
Figen ÖZER
fozer@vahsibati.net
Sağlıklı Kilo Vermek için Ne Yapmalı, Kilo Verme Yöntemleri
 • 0
 • 234
 • 07 Temmuz 2017 Cuma
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

Sağlıklı Kilo Vermek için Ne Yapmalı, Kilo Verme Yöntemleri. Kilo vermek özellikle bayanların yaz aylarına formda girmek için özellikle istedikleri bir kavramdır. Ancak sağlıklı kilo vermek insanın önce vücudunu tanıması ve ardından kilo vermek için kendisinin ne yapması gerektiğini bilmesi ile olur. Sağlıklı kilo vermek, vücudun yağ ve kas dengesini bozmadan kilo vermektir. Vücudun yağ ve su dengesi ise dengeli beslenmek ve düzenli fiziksel aktiviteler ile mümkündür.

Sağlıklı Kilo Vermek için Ne Yapmalı, Kilo Verme Yöntemleri

Sağlıklı kilo vermek asla aç kalmak değildir. Aç kalmak sadece vücudun dengesini bozmak ile birlikte organların yanlış yönde çalışmasına ve halsizliğe neden olur.

Sağlıklı Kilo Vermek için Ne Yapmalı, Kilo Verme Yöntemleri.
Sağlıklı Kilo Vermek için Ne Yapmalı, Kilo Verme Yöntemleri.

Peki, sağlıklı kilo vermek için ne yapmalıyız?

Genellikle bahsettiğimiz gibi bayanların akıllarında şu sorular mevcut. Doğal yol ile nasıl kilo veririm, Hızlı kilo nasıl verebilirim. Bitkisel yollar ile nasıl kilo verebilirim. Doğal kilo verme yöntemleri nelerdir. Sağlıklı Nasıl Kilo verebilirim. İşte bu tür sorularınızın tek cevabı var sabırla diyet uygulamak. Sağlıklı kilo vermek için öncelikle günlük aldığımız kalori miktarını azaltmalı bununla birlikte harcadığımız enerjiyi azaltmamız gerekir. Sağlıklı kilo vermek için en önemli öğün sabah kahvaltısıdır.

Sabah kahvaltısının iyi yapıldığı bir günde diğer öğünlerden daha az yemeği sağlayacaktır. Öğün sayısının azaltılması asla kilo vermek için gerekli bir durum değildir. Öğün sayısını azaltmak yerine daha sık ancak daha az porsiyonlarda yemek yararlı olacaktır. Yağlı ve baharatlı yiyecekler yerine meyve ve sebze tüketiminin artması sağlıklı kilo vermek için önemli bir aşamadır. Yemeğinizi mutlaka yavaş yavaş ve sindirerek yemelisiniz. Hayvansal, donmuş yağlar yerine bitkisel yağları tercih edin. Bol bol su tüketerek vücudunuzun dirençli ve canlı olmasını sağlayın. Gece yemeklerin vazgeçin ve dengeli bir hayatın sağlıklı beslenmek ile eş değer olduğunu unutmayın.

Bir önceki yazımız olan Sağlıklı Kilo Verme başlıklı makalemizde sağlıklı kilo verme tüyoları, sağlıklı kilo verme yolları ve sağlıklı kilo vermek hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM