Hilal ÖMER
Hilal ÖMER
homer@vahsibati.net
Salatalık Maskesi ile Cilt Bakımı
 • 0
 • 527
 • 07 Temmuz 2017 Cuma
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

Salatalık maskesi ile cilt bakımı yapabileceğinizi ve birçok maske tarifini salatalık yardımıyla yapıldığını biliyor musunuz? Birçok kozmetik ürünleri, genel olarak ilk etapta salatalık gibi, havuç gibi besinlerinden özünden faydalanarak, cilt bakım ürünlerini kimyasal reaksiyonlara uğratarak, günümüzde paketli halde servis yapmaktadır.

Salatalık Maskesi ile Cilt Bakımı

Salatalık maskesi ile cilt bakımını evinizde, uygulayabileceğinizi biliyor musunuz? Salatalık maskesinin faydaları nelerdir? Cilt bakımında çok etkin rol oynayan bu maske ile cildinizi sıkılaştırdığı gibi, sivilce oluşumunun önüne geçerek, siyah noktaların azalmasını sağlıyor. Bünyesinde bulundurduğu çeşitli mineraller ve vitaminler ile yüzümüzün, cildimizin beslenmesini sağlıyor.

Salatalık Maskesi ile Cilt Bakımı
Salatalık Maskesi ile Cilt Bakımı

Salatalık maskesi ne işe yarar?

Yukarıdaki anlattığımız gibi, birçok bayanın kullanmak istediği kozmetik ürünlerinin yerini tutabilecek kapasitede, bir maskedir. vahsiBati.net, olarak salatalık maskesi nasıl yapılır, paylaşıyoruz.

Yaklaşık olarak 2 adet salatalığımızı ince, ince doğrayarak rendeden geçirin. Daha sonra üzerine bir yemek kaşığı süzme yoğurt ilave ederek, salatalıklar ile birbirine karıştırın. Hatta salatalığı yoğurdun içinde ezerek suyunun yoğurta karışmasını sağlayınız. Salata suyu ile cilt bakımı da çok hassas ve ayrıntılı bir konudur. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra yüzünüze, hafif hafif cildinize yumuşak davranarak sürmeye başlayınız. Sürme işleminin ardından yüzünüzde tam olarak 45 dakika kalsın. Daha sonra ılık su veya gül suyu ile temizlemenizi öneriyoruz. Gül suyunun cilde olan faydaları bir hayli fazla, birçok uzman doktorda gül suyu ile cilt bakımını öneriyor.

Salatalık maskesi ile birlikte artık, kolayca maskenizi pratik yollardan kendiniz üretebilir. Çeşitli kozmetik ürünlerinden vazgeçerek, doğal cilt bakımı yapabilirsiniz. Bu yazı, Salatalık maskesi faydaları, salatalık maskesi ne işe yarar, salatalık maskesi nasıl yapılır, salatalık maskesi cilt, salatalık maskesinin cilde olan yararları gibi sorularınıza yanıt olabilecek, bir cilt bakımı bilgisidir.

 

Bir önceki yazımız olan Mükemmel Bir Cilt için Güzellik Sırları başlıklı makalemizde güzel bir cilt için doğal maskeler, güzel bir cilt için doğal yöntemler ve güzel bir cilt için maske hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM