Hilal ÖMER
Hilal ÖMER
homer@vahsibati.net
Selülitten Kurtulmanın Yolları Nelerdir?
 • 0
 • 532
 • 08 Ağustos 2017 Salı
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

Selülitten Kurtulmanın Yolları Nelerdir?

Yaz sezonunun yani sahil, güneş ve bikini sezonunun geldiği bu dönemlerde kadınların en büyük sorunlarından biride selülittir. Kış boyunca bizi koruyan yağlar yaz aylarında baş belası olur. Selülit beliren bölgede yağ birikmesi yağ birikmesiyle su toplarının oluşması ve buna bağlı olarak dolaşımın yavaşlamasıyla oluşur. Bu döngünün sürekli devam etmesi de selülitlerin artmasına sebep olmaktadır. Yağların ve suların birikmesiyle oluşan girintili ve çıkıntılı görüntü portakal kabuğuna benzer.
Selülitten Kurtulmanın Yolları Nelerdir?
Selülitten kurtulmak için uzmanların önerdiği çok basit çözümler bulunmaktadır. Bunlardan bir kaçını sizlerle paylaşıp selülitlerden kurtulmanızı sağlayacağız.
İlk olarak selülitlerden kurtulmak için düzenli olarak sabah kalktığınızda ve gece yatarken ılık suyun içine limon sıkarak içmelisiniz. Bu öneri yağ yakımını hızlandırır ve yağ birikmesini önler. Abur cubur tüketmekten kesinlikle vazgeçin ve yağlı şeylerin sizin için zararlı olduğunu her zaman kafanızda bulundurun. Sağlıklı beslenmek ve diyet yaparken dikkatli olmak vücut dengenizin korunmasına yardımcı olmaktadır.


İkinci olarak eskiden insanlarımız keselenmekten oldukça hoşlanırmış ancak günümüze yaklaştıkça bu alışkanlıktan vazgeçmiş bulunmaktayız. Ancak keselenmek ve ilk olarak sıcak suyla daha sonra soğuk suyla duş almak selülitlerin giderilmesinde oldukça yardımcıdır. Şok etkisi ve yağların yumuşatılması selülitlerden kurtulmak için kolay yöntemlerden biridir. Bunun yanında selülitli olan bölgeye sürekli masaj yapmalı ve düzenli olarak egzersiz yapmaya özen göstermelisiniz. Tempolu yürüyüş bu egzersizlerin başında gelen en güzel önlemdir.
Son olarak selülitlerden kurtulmanın en etkili yolu doğru beslenmektir. Yağ tüketiminize dikkat etmelisiniz ve katı yağlardan uzak durarak bitkisel yağları ve özellikle zeytinyağını seçmeye özen gösterilmelidir. Bunun yanında beyaz ekmek tüketmek yerine kepekli ürünleri tercih etmeli ve süt, yoğurt gibi ürünlerde de light ürünleri tüketerek kendi hayatınızı kurtarın. Akşam yemeğinizi çok geç saatlerde yemeyin ve en geç 7’e kadar tüketmeye dikkat edin. Doğal şeker yerine, tatlandırıcılar kullanarak vücut sağlığınızın dengelenmesini sağlayın.
Selülitler yaz aylarında sizin için baş belası olmasın diyorsanız bu önerilere uyarak yaza bomba gibi girmeye hazırlanın!

Bir önceki yazımız olan Yoğurt Maskesi Tarifi başlıklı makalemizde Cilt Bakımı, maske ve maskeler hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM