Asiye BAHAR
Asiye BAHAR
abahar@vahsibati.net
Sigara içmek Tüp Bebek Tedavisini Etkiler mi?
 • 0
 • 639
 • 30 Haziran 2017 Cuma
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

Sigara içmek Tüp Bebek Tedavisini Etkiler mi, Hangi Oranda Etkiler, Sigaranın her konuda ne kadar Zaralı bir içecek olduğunu biliyoruz. Fakat bunun bilmemize rağmen bunu içmeyi sürdürmeye devam ediyoruz. Bu kötü alışkanlıklar hayatımızın bir kısmını bizden almaya yetiyor. Bu nedenle, sigarayı hayatımızdan çıkartmak bizim daha sağlıklı yaşamamıza vesile olacaktır. Tüp bebek tedavisi ile çocuk sahibi olmak isteyen nice insanlar bulunmaktadır.

Sigara içmek Tüp Bebek Tedavisini Etkiler mi
Sigara içmek Tüp Bebek Tedavisini Etkiler mi

Sigara içmek Tüp Bebek Tedavisini Etkiler mi

Bu insanların bu süreçte kendilerine çok dikkat etmeleri gerekiyor. Bunun için sigara ve benzeri Zaralı nikotinlerden katiyen uzak durmaları daha hızlı bir tedavi için önemlidir. Tedaviye çabuk cevap veren hastaların genelde sigara kullanmayan kişiler olduğu tespit edildi. Sigara içenler ise bu konuda epey bir sıkıntı yaşamaktadırlar. Sigara içen bir anne adayı gebelik sürecini olumlu bir şekilde sürdüremez. Bu konuda sadece anne sıkını yaşamaz ayrıca bebek anne karnında iken genetik bir rahatsızlık geçirebilir. Bunu en aza indirmek ve bu olumsuzluklar ile karşılaşmamak için anne kedini dikkat etmeli sağlıklı bir gebelik süreci için kendine en iyi şekilde bakmayı huy edinmelidir. Peki, sigara tüp bebek tedavisini olumsuz etkiler mi dilerseniz sizleri bu konu hakkında doğru bir şekilde bilgilendirelim.

Tüp Bebek Tedavisinde Sigaranın Zararları

 • Sigara içen bir baba adayı tüp bebek tedavisinde ondan alınan spermlerin güçsüz olması nedeni ile bu tedavi olumlu cevap vermeyecektir. Güçlü bir sperm örneği için, baba adayının sigaradan uzak durması gerekir.
 • Sigara içen anne adayı tüp bebek tedavisinde erken doğum yapma riskini artırır. Sağlıklı bir gebelik için ve düşme tehlikeleri yaşanmaması için anne adayı gebelik esnasında sigara içmemelidir. Bu bebeği de olumsuz bir şekilde etkiler.
 • Sigara içen bir anne adayı kalp ritim bozuklukları yaşar. Akciğerinde enfeksiyon oluşarak bebeğin anne karnında solunum zorluğu yaşamasına neden olur. Anne sağlıklı nefes almadığı sürece bebek bundan olumsuz etkilenecek o da bu nefesi yeterli bir şekilde alamayarak solunum sıkıntıları yaşayacaktır hatta doğumdan sonra bebekte astım alerjisi başlayacaktır. Tüp bebek tedavisinde sigaranın zararları oldukça fazladır. Sigara içerseniz hem kendi tedavinize olumsuz cevaplar alır hem de tedavi sürecinde zor gebelikler geçirirsiniz.
Sigara içmek Tüp Bebek Tedavisini Etkiler mi
Sigara içmek Tüp Bebek Tedavisini Etkiler mi

 

Bir önceki yazımız olan Tüp Bebek Tedavisinde Sigaranın Zararları Nelerdir? başlıklı makalemizde tüp bebek tedavisi sırasında sigara, tüp bebek tedavisinde sigara ve tüp bebek tedavisinde sigaranın etkisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM