Saadet AVŞAR
Saadet AVŞAR
savsar@vahsibati.net
Terlemeye Bitkisel Çözüm Yöntemleri
 • 0
 • 461
 • 22 Haziran 2017 Perşembe
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

Terlemeye Bitkisel Çözüm Yöntemleri, Günümüzün en fazla maruz kalınan sorunlarından biri de terleme sorunudur. Dilerseniz terleme sorununa karşı harika faydalar sunan bitkisel çözüm yöntemleri hakkında sizlere hemen bilgiler sunalım.

Terlemeye Bitkisel Çözüm Yöntemleri

İşte Terlemeye Karşı Harika Faydalar Sunan Bitkiler;

Elma sirkesi;

Terlemeye karşı harika faydalı olan bitkisel yöntemlerden biri hiç kuşkusuz ki elma sirkesidir. Vücudunuzu yıkandıktan sonra terleyen bölgelere pamuk yardımı ile elma sirkesini uygulayınız. Bu uygulamadan 1 gün sonrasında duş alınız. Bununla birlikte terleyen bölgelerinize talk pudra veya deodorant uygulayabilirsiniz. Bu işlemleri birer günlük aralıklar halinde gerçekleştiriniz.

Kabartma tozu;

Terlemeye harika çözümler sunabilen bir diğer bitkisel uygulama ise kabartma tozudur. 1 çay kaşığı kabartma tozu ile yeteri miktarda suyu karıştırınız. Hazırladığınız bu karışımın içerisine tercihine göre 3 damla kadar ilave ediniz. Karışımı terleyen bölgenize uyguladıktan sonra 20 dakika kadar bekleyiniz. Bu harika uygulamaya 1 hafta devam etmenizi tavsiye etmekteyiz.

Terlemeye Bitkisel Çözüm Yöntemleri
Terlemeye Bitkisel Çözüm Yöntemleri

Ada çayı;

Terleme sorununuz için fayda sağlayan bitkisel çözüm yöntemlerinden biri de ada çayıdır. 2 su bardağına 1 çay kaşığı kurutulmuş olan ada çayından ilave edin ve kaynatma işlemine alın. Kaynama işleminden sonra soğumaya bırakın. Terleyen bölgelerinizi temizledikten sonra hazırladığınız bu karışımdan bir bez parçası yardımı ile suya batırın ve terleyen bölgelere uygulayın. Bu karışımı 4-5 gün ve günde en ez 2 defa uygulamanızı tavsiye etmekteyiz.

Siyah çay;

Terlemeye karşı etkili olan diğer bitkisel uygulamalardan biri de siyah çay uygulamasıdır. 3-4 bardak sıcak suyun içerisine 1 veya 2 hazır siyah çay ilave edin. Hemen akabinde 10 dakika boyunca demlenmesini bekleyin. Demlendikten sonra bez parçası batırın ve terleyen bölgelerinize sürün ve 30 dakika boyunca bekleyin.

Yukarıda da görüldüğü üzere terlemeye karşı harika bitkisel çözümler bulunmaktadır.Sizler de terleme sorununa sıklıkla maruz kalıyorsanız bu harika uygulamalardan faydalanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Omurilik iltihabı Bitkisel Tedavisi başlıklı makalemizde Omurilik, omurilik iltihabı belirtileri ve omurilik iltihabı bitkisel tedavisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM