Begüm İyisoy
Begüm İyisoy
begum@vahsibati.net
Uzak Mesafe İlişkisi Yürütenler İçin 5 Tavsiye
 • 0
 • 589
 • 25 Ağustos 2017 Cuma
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

Uzak Mesafe İlişkisi Yürütenler İçin 5 Tavsiye

Uzak mesafe ilişkisi yaşayanlara altın değerinde öneriler
Hayat şartları nedeniyle kimi zaman sevdiklerimizden ayrı kalmak zorunda kalabiliriz. İş bulmak ya da eğitim görmek ya da askerlik gibi nedenlerle şehir değiştirmek zorunda kalan insanlar bu yüzden partnerleriyle sorunlar yaşayabilirler. İşte uzak mesafe ilişkisi yürütenler için 5 altın tavsiye:
1. Kendinize ve sevdiğinize güvenin.
Güven problemleri ve kıskançlık uzak mesafe ilişkilerindeki sorunların başında gelir. Karşılıklı güven olmadan değil uzak mesafe ilişkisi, yan yana olsanız bile ilişkiniz yürümez. Eğer bu konuda şüphe duyuyorsanız bunları kafanızda büyütmek yerine karşınızdakiyle paylaşmayı deneyin. Sevdiğiniz kişinin hayatında kimler olduğunu merak etmeniz ve sormanız doğaldır, fakat ona çok baskı yaparak bıktırmayın, sevdiğinizi ve güvendiğinizi hissettirin.
2. İletişimi koparmayın
Sevdiğinizle aranızdaki iletişimi koparmayın. Telefonla, internetle ya da kısa mesajlar kullanarak olabildiğince çok iletişim kurun. Birbirinizle gündelik hayatlarınızı paylaşın, sohbet edin ya da sorunlar yaşıyorsanız dertleşin. Bunlar uzak bile olsanız aranızdaki bağın kopmamasını sağlayacaktır.


3. Gündelik rutinlerinizden birbirinizi haberdar edin.
Günlük yaşamdaki rutinlerinizi, işe/okula gidiş geliş saatlerinizi, uyku düzeninizi bir birinize söyleyin. Böylece taraflardan biri aramanıza ya da mesajınızı meşgul olduğu için cevap veremezse bunu bilir ve daha az endişelenirsiniz.
4. Yüz yüze görüşmeye çalışın.
İmkanınız olduğu kadar sık yüz yüze görüşmeye, birbirinizi ziyaret etmeye çalışın. Ziyaretlerinizi önceden planlayın, birlikte görüştüğünüz zaman yapacağınız şeylerle ilgili planlar yapın. Bunları yapmak ayrı olduğunuz zamanlarda güçlü kalmanıza yardım edecektir.
5. Birlikte aktiviteler yapın.
Uzakta olmanız birlikte bazı aktiviteler yapamayacağınız anlamına gelmez. Aynı anda aynı tv programını ya da filmi izleyebilirsiniz, sonra yorumlarınızı paylaşabilirsiniz. Birlikte online oyunlar oynamak da hoş vakit geçirmenizi sağlayabilir. Bir kitaba eş zamanlı başlayarak kendinize sohbet konusu yaratabilirsiniz. Bunlar özlemle başa çıkmanızı ve daha sağlam bağlar kurmanızı kolaylaştıracaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Erkekleri Kadınlardan Uzaklaştıran Nedenler başlıklı makalemizde aşke, ekek arkadaş ve erkekler hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM