Figen ÖZER
Figen ÖZER
fozer@vahsibati.net
Yağ Yakmak için 10 ipucu, Yağ Nasıl Yakılır?
 • 0
 • 554
 • 22 Haziran 2017 Perşembe
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

Yağ Yakmak için 10 ipucu, Yağ Nasıl Yakılır? Vücudunuzda bölgesel olarak birikmiş olan yağları yakmak için öncelikle size uygun bir diyet programı edinmeniz gerekmektedir. Vücudunuza uygun diyet programı için bir uzmandan destek almanızda fayda var. Bilinçsiz yapılan diyetler sağlığınızı tehdit edebilir. Bunun yanı sıra kalıcı sağlık problemleri ile uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Vücudunuzdaki kasları kaybetmeden diyet yapmanız yağ yakımında sizlere daha faydalı olacaktır.

Öncelikle yağ yakmak için diyete başladıysanız bunun yanında birde spora başlamanız gerekir. Yağ yakmak için spor yapmak vücudunuzun daha çabuk şekillenmesine yardımcı olarak kas dokunuzu da güçlendirecektir.

Yağ Yakmak için 10 ipucu
Yağ Yakmak için 10 ipucu

Yağ Yakmak için 10 ipucu

Tartılardan kurtulun: Vücudunuzla barışık olduğunuz takdirde yaptığınız diyet ve spor her zaman işe yarayacaktır. Öncelikle her gün tartılmak yerine haftada bir tartılarak kilonuzu kontrol altına alabilirsiniz.

Ağırlık çalışın: Spor yapamadığınız zamanlarda ağırlık çalışmanız kas dokunuza destek olacaktır. Yapılan diyet ile yağ yakarken ağırlık çalışmalarınızda kas dokunuzu destekleyip hızlı bir şekilde yağ yakmanıza yardımcı olacaktır.

Kahvaltıyı önemseyin: yapılan çalışmalarda kahvaltı ile güne başlayan kişilerin daha fazla yağ yaktığını gerçeğini unutmamalısınız. Kahvaltı öğünü en önemli öğünlerdendir. Güne sağlıklı ve zinde devam edebilmek için mutlaka kahvaltı yapmalısınız.

Kalori hesabı yapın: aldığınız gıdalarda kalori hesabı yapmanız en büyük destekçiniz olabilir.

Ara öğünleri önemseyin: Ara öğünler kan şekerinizin ani düşüşünü engelleyecektir. Böylelikle daha az acıkma hissiniz olacak.

Yağ oranlarına dikkat edin: Beslenmenizde aldığınız ürünlerin yağ oranlarını sıkı bir şekilde takip etmeniz vücutta yağ depolamanızı engelleyecektir. Düşük yağ oranlı gıdaları tercih edin.

Diyeti tekrarlamayın: vücudunuza uygun olan diyeti en fazla bir ay uygulayın ve dyeti değiştirin. Arada vücudu uyarmak yağ yakımını hızlandıracaktır.

Yağ hücreleriniz ölçtürün: düzenli olarak bir uzmandan destek alıyorsanız mutlaka yağ ölçümü yaptırın. Önemli olanda yağ hücrelerini kaybetmek.

Kalorileri azaltın: Başlangıçtaki kalori hesabından sonra yavaş yavaş menülerinizin kalorilerini azaltmalısınız.

Su tüketimini arttırın: Yağ yakımı hızlandıkça tükettiğiniz su miktarını arttırmalısınız. Böylelikle vücuttan yağ atımını kolaylaştırmış olursunuz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM