Figen ÖZER
Figen ÖZER
fozer@vahsibati.net
Yapılan Diyet Hataları Nelerdir?
 • 0
 • 154
 • 01 Temmuz 2017 Cumartesi
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

Yapılan Diyet Hataları Nelerdir? Kilo sorunlarıyla yapılan diyet programlarında diyet hataları ve diyet yanlışları yapılabilmektedir. Kilolarını kontrol altına almak isteyen birçok insanın yaptığı büyük yanlışları vahsiBati.net olarak anlatacağız. Diyet hatalarından ilkini psikolojik olarak yapmaktasınız.

Yapılan Diyet Hataları Nelerdir?

Kilolarını kontrol altına almak isteyenler sadece fazla kilolarından diyet yaparak kurtulabileceğini düşünerek büyük hata yapmaktadırlar. Çünkü diyet programının ardından verilen kilolar sizi diyeti bıraktıktan sonra tekrar rahatsız edebilir. Bilinçli ve sağlıklı diyet yaparak, uyguladığınız beslenme programını yaşamınıza ömür boyu katarak sağlığınız için formda kalmayı beyninize kabul ettirerek psikolojik olarak bu hatadan kurtulabilirsiniz.

Diyet ve zayıflama yanlışlarından bir diğeri de hızlı kilo verme tutkuları hemen yağlarını eriterek çabuk kilo vererek forma girmek isteyenlerden oluşuyor. Yapılan araştırmalara göre diyetisyenlerin hem fikir oldukları nokta hızlı kilo verdiren diyetlerle birlikte uygulanan diğer yöntemler sizi zayıflatabilir. Fakat hızlı kilo almanıza da neden olmaktadır. Bunun nedeni metabolik uyumdan geçmektedir. Sağlıklı ve dengeli zayıflamak daha uygundur.

Yapılan Diyet Hataları Nelerdir
Yapılan Diyet Hataları Nelerdir

Kalori diyetlerinden vazgeçin, kalori diyetleriyle birlikte zayıflama olanakları artıyor. Hızlı kilo kaybına yardımcı olan kalorilik diyet programlarını ne kadar uygulayabilirsiniz ki? Diyet yapmanın aç kalmadan zayıflamak anlamına geldiğini bilmelisiniz. Örneğin 600-700 kalorilik bir diyet programıyla birlikte zayıflama diyetini iki ay uygulayarak 4-5 haftada 6-7 kilo verebilirsiniz. Fakat bu diyet programının ardından alacağınız günlük kalori miktarı artınca, bu kilolar size fazlasıyla dönmektedir. Genellikle bu tür diyet programlarına şok diyetler gibi tabirler kullanılıyor ve insanların bilinçaltını bombardıman ediyorlar. Bu diyetlerle sağlıklı zayıflamadığınız gibi ileride daha fazla kilo almanıza neden olabilir.

Yapacağınız diyet programlarıyla vücudunuzun metabolik dengelerini bozuyorsunuz. Düzenli bir beslenme ve sağlıklı diyet programlarıyla birlikte zayıflamak daha faydalıdır. Bunun için York testiyle birlikte diyetisyenlerin vereceği diyet programlarını vahsiBati.net olarak uygulamanızı tavsiye ediyoruz.

Piyasada bilinçaltını bombardıman eden bir sürü diyet hapları ve zayıflama hapları yer almaktadır. Bu haplar sonuç olarak doğadaki bize verilen nimetlerden yapılarak, kimyasal reaksiyonlara uğratılarak önümüze gelen haplardan başka bir şey değildir. Doğal yollardan zayıflamak da mümkün, site içerisinde bunlara bolca yer veriyoruz. Karpuz, yeşil çay, zeytin yaprağı gibi birçok doğal besinler zayıflatıyor. Bu haplara para vererek sağlığınızı tehdit etmeyiniz. Düzenli kilo vermek ve sağlıklı zayıflayabilmek için size uygun diyet programını tıbbi bir program ile uygulayarak düzenli spor yaparak zaten sağlıklı zayıflamanız mümkün.

Zayıflamak için sabır edin, acele etmeyin. Aç kaldığınız diyetleri kesinlikle uygulamayın. Size en uygun diyeti diyetisyenlerin verebileceğini unutmayın. Sağlıklı zayıflamalar.

Bir önceki yazımız olan Diyet Gözlüğü başlıklı makalemizde büyüteç diyet, büyüteç diyeti ve Diyet gözlüğü hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM