Tuğba DALKILIÇ
Tuğba DALKILIÇ
tdalkilic@vahsibati.net
Youtube’dan Para Kazanmak
 • 0
 • 233
 • 28 Haziran 2017 Çarşamba
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

Youtube’dan Para Kazanmak, Dünyanın en çok video verisine sahip olan Youtube, kullanıcılarına gelir ortaklığı vererek ek kazanç elde etmelerini sağlamaktadır. Youtube üzerinden videolarınızı yükleyerek düzenli olarak para kazanabilirsiniz.

Youtube’dan Para Kazanmak

Kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen videoları kendinizde çekip Youtube’ a yükleyerek para kazanabileceğiniz gibi ayrıca yüklediğiniz videolara reklam alıp bunları da kazanca çevirebilirsiniz. Öncelikle kendinize ait marka oluşturarak daha fazla kazanç etmeye başlayabilirsiniz.

Youtube üzerinden para kazanmak için Google Adsense hesabınızın aktif olmasına dikkat etmelisiniz. Google Adsense, Yotube üzerinden izlenilen videolarınızın ve tıklanan reklam gelirlerinizi takip etmek için size yardımcı olacaktır. Google Adsense hesabınız onaylandıktan sonra Youtube izleyici sayınızı arttırmalısınız. Ne kadar çok Youtube izleyiciniz olursa kazancınız ona bağlı olarak artacaktır.

Youtube’dan Para Kazanmak
Youtube’dan Para Kazanmak

Kurduğunuz Youtube kanalınızda videolarınızı güncel tutmaya özen göstermelisiniz. İnternet kullanıcılarının dikkatini çeken videolar paylaşarak izleyici kitlenizin talebine göre kanalınıza yön verdiğinizde birçok alanda para kazanmanız daha kolay olacaktır.

Youtube üzerinde açtığınız kanalınızda marka olmaya özen göstermelisiniz. Videolarınızda mutlaka sizi belirten düzenlemeler kullanmak hesabınızın daha fazla ziyaretçi almasını ve izlenme oranının artmasını sağlayacaktır. Bunları tamamladıktan sonra en son aşamanız artık Youtube kanalınız için gelir ortaklığı başvurusunda bulunmak.

Düzenli video yüklemeleri yaparak marka bilinirliği sağlayıp izleyici kitlesi de oluşturduysanız kısa sürede Youtube üzerinden para kazanmaya başlayabilirsiniz. Youtube üzerinden para kazanmak her ne kadar kolay gibi gözükse de aslında zaman ayırmanız gereken bir iş koludur. Bunun yanı sıra para kazanmaya başladığınızda daha fazla kazanmak için çeşitli çalışmalarda ilginizi çekecektir. Popüler bir Youtube kanalı oluşturmayı başarırsanız ilerleyen dönemlerde her gün para kazanarak ek gelir elde edebilir ve bunu kendi işiniz haline getirebilirsiniz. Bu şekilde devamlı olarak para kazanabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Blog Yazarak Para Kazanmak başlıklı makalemizde blog yazarak para kazanmak, blog yazarak para kazanmak bildirgeç ve blog yazarak para kazanmak ekşi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM